Szanowni Państwo

Dyrektywa w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi zostanie wkrótce przyjęta. Piszemy o tym na stronie Izby.

Wówczas kraje członkowskie będą miały czas na jej implementację do prawa polskiego. Spowoduje to najprawdopodobniej zmianę ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. 
Izba chce się dobrze przygotować do konsultacji nowego prawa, wskazywania zagadnień problematycznych dla naszej branży, a szczególnie kosztów, które będą musiały być poniesione przez przedsiębiorstwa wodociągowe. 
Potrzebujemy więc Państwa wsparcia w zbieraniu danych. Dlatego uprzejmie prosimy o wypełnienie poniższej tabeli. Nawet fragmentaryczne, również anonimowe dane będą niezwykle użyteczne. Informacje od członków Izby zostaną zagregowane tak aby określić problem w skali kraju.


Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety klikając TUTAJ


W przypadku, jeśli wolą Państwo wersję papierową (word) oraz  jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z p. Klarą Ramm: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziękujemy za wypełnienie ankiety.
Dorota Jakuta
Prezes Izby