Szanowni Państwo, 

KW specjalny 2 2020aW październiku do rąk Czytelnika trafia drugie w tym roku wydanie specjalne kwartalnika „Wodociągi Polskie” pn.: „W stronę samowystarczalności energetycznej branży wod-kan”. Podczas gdy pierwsze traktowało o adaptacjach do zmian klimatu i brało pod lupę takie zjawiska jak susza i powódź (można je zamówić tu:), drugie podnosi równie ciekawą, a przede wszystkim – niezwykle bieżącą tematykę, jaką jest droga do osiągnięcia samowystarczalności energetycznej przez przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne.

Jeszcze całkiem niedawno obserwowaliśmy podejmowane przez branżę działania, które zmierzały do osiągnięcia efektywności energetycznej przedsiębiorstw z naszego sektora. Przeszły one długą drogę, ale już dziś widać, jak od myślenia o efektywności energetycznej doszły do realizacji projektu pod nazwą „samowystarczalność energetyczna”. Co więcej, obecnie ten pociąg jest już nieźle rozpędzony, a przedsiębiorstwa, które jeszcze do niego nie wsiadły, mają teraz swoją szansę. Branża z pewnością dostrzega, że aktywne uczestnictwo w rynku energii to przede wszystkim okazja do obniżenia kosztów operacyjnych przedsiębiorstw, a te z tytułu opłat za energię elektryczną i ciepło są wszak niebagatelne.

To wydanie traktuje przede wszystkim o doświadczeniach tych przedsiębiorstw, które podjęły trud osiągnięcia samowystarczalności energetycznej i wzorcowo sprostały temu wyzwaniu, by wymienić w tym miejscu choćby Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach czy Wodociągi Słupsk. Z propozycją podzielenia się swoimi doświadczeniami dotarliśmy do Krosna, Nowego Sącza, Gdańska, Iławy, Łodzi, Sławy, Swarzewa, Grudziądza czy do Gubina, by pokazać, że jak Polska długa i szeroka, problematyka ta jest dostrzegana i realizowana.

Polecamy Państwa uwadze wydanie specjalne kwartalnika, które zamówić można tu:

Anna Lembicz

Redaktor naczelna „Wodociągów Polskich”

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Klasa metrologiczna wodomierza i jej wpływ na pomiary zużycia wody: 20 maja 2021 +

    Klasa metrologiczna wodomierza i jej wpływ na pomiary zużycia wody: 20 maja 2021 Szanowni PaństwoUczestnikowi webinarium przysługuje 15% zniżki na zakup monografii "Gospodarka Czytaj więcej
  • Wszystko o legalizacji i ekspertyzie wodomierzy: 10 czerwca 2021 +

    Wszystko o legalizacji i ekspertyzie wodomierzy: 10 czerwca 2021 Szanowni PaństwoUczestnikowi webinarium przysługuje 15% zniżki na zakup monografii "Gospodarka Czytaj więcej
  • 1