Udział w webinarium jest bezpłatny dla zarejestrowanych uczestników.
(Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona.)

 

Cel webinarium:
Prześledzenie zmian technologicznych, które mają znaczący wpływ na jakość, szybkość i cenę odczytu wodomierzy.

Adresaci webinarium:
Spotkanie adresowane jest do osób odpowiedzialnych za:

 • odczyty bilingowe i fakturowanie,
 • dobór wodomierzy i systemów odczytowych,
 • monitorowanie stanu sieci wodociągowej,
 • podejmowanie długoterminowych decyzji inwestycyjnych.

Program webinarium:

Komu potrzebny jest odczyt wodomierzy?

 • Wykorzystanie danych odczytowych wczoraj, dziś i jutro.
 • Wizerunek przedsiębiorstwa i relacje z odbiorcami wody.

Gdzie powinny trafić dane odczytowe?

 • Systemy które zyskają większą funkcjonalność po zasileniu danymi z wodomierzy.

Jak pozyskać dane z wodomierzy?

 • Ilość, jakość, koszty.
 • Mobilny inkasencki odczyt wodomierzy. Omówienie technologii
 • Jednokierunkowo czy dwukierunkowo?
 • Pasmo radiowe 433MHz czy 868MHz?
 • Standard WMBUS, OMS czy autorski?

Stacjonarny odczyt wodomierzy. Omówienie technologii LoRa WAN

 • LoRa WAN 868 czy OMS / WMBus 868?
 • Rozwiązanie hybrydowe

Omówienie systemu Temetra

 • System Walkby/driveby
 • Odczyt stacjonarny
 • Integracja z systemem billingowym
 • Wdrożenia Temetry w Polsce i na świecie

Podsumowanie i odpowiedzi na pytania uczestników.

Prowadzący:
Jerzy Rogowski, Dyrektor w WES ׀ Water Energy Systems

Rozwijał systemy mobilnego odczytu wodomierzy obsługujące urządzenia liczących się producentów w Polsce. Był odpowiedzialny za realizację projektów stacjonarnego odczytu wodomierzy w przedsiębiorstwach wodociągowych na terenie całej Polski. Zajmuje się technologiami przesyłu danych WMBus, LoRaWAN, Narrowband IoT, Cat-M1, Wize 169mhz. Zarządza projektami wdrożeniowymi w obszarze opomiarowania i monitoringu sieci wodociągowych oraz projektami Badania-Rozwój-Innowacje.

Andrzej Musiał, Kierownik ds. Sprzedaży Woda i Energia Cieplna w Itron Polska

Absolwent AGH w Krakowie, uzyskał tytuł mgr. inż. z zakresu Inżynierii Środowiska i Zarządzania. Z firmą Itron związany od ponad 5 lat. Jest odpowiedzialny za sprzedaż systemów w firmie Itron, w szczególności rozwiązań SaaS (Software as a Service) służących do odczytu danych oraz redukcji wody niedochodowej. Skutecznie wdrożył i uruchomił dwadzieścia cztery systemy odczytu danych Temetra w Polsce.

Zapisy:

https://igwp.clickmeeting.com/hybrydowa-ewolucja-od-odczytu-mobilnego-do-stacjonarnego/register

Kontakt z organizatorem:

Iwona Włodarek, tel. 52 376 89 28, 517 013 732
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czasy pracownika powinny w praktyce zmienić styl zarządzania reprezentowany przez właścicieli i menadżerów. W rzeczywistości dużo się o tym mówi a robi niewiele. Najczęściej konieczność zmian w tym obszarze jest zauważana zdecydowanie za późno. Wtedy, gdy pracownicy masowo odchodzą lub firmy zaczynają notować zauważalne spadki przychodów.

Czy w tym roku zima znów zaskoczy drogowców? Tego nie możemy być pewni, wiemy jednak, że przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne wdrażają programy, dzięki którym awarie i przerwy w dostawie wody, którym sprzyjają ujemne temperatury, nie będą zaskoczeniem dla mieszkańców. Przykładem dobrych praktyk w tym zakresie jest wrocławskie MPWiK, które SMS-ami i e-mailami informuje o przerwach w dostawie wody.

Dzięki uruchomieniu środków w ramach Funduszu Spójności pojawiły się nowe możliwości dla obszaru gospodarki wodno-ściekowej. Dlatego w ostatnich latach, strategicznym założeniem Spółki ,,Wodociągi Puławskie" było skuteczne pozyskanie dofinansowania z Unii Europejskiej oraz efektywne i sprawne wykorzystanie środków pomocowych.

Projekt „Międzygminny system wodno-ściekowy w ramach aglomeracji Puławy" to wyzwanie zrealizowane z rozmachem, całkowity koszt inwestycji wyniósł 89 557 316 zł,

Aplikacje przyśpieszające usuwanie awarii, setki metrów papierowych map zamkniętych
w tabletach - to tylko część nowoczesnych narzędzi, które MPWiK wykorzystuje w codziennej służbie dla mieszkańców Wrocławia. Spółka właśnie została doceniona przez ekspertów
w prestiżowym konkursie organizowanym przez magazyn „Computerworld”. O statuetkę
w kategorii „Użyteczność publiczna” walczyło jeszcze 17 innych firm z całego kraju.

Spółka zakończyła inwestycję związaną z modernizacją układu technologicznego na terenie stacji uzdatniania wody w Nochowie. Stacja ta, będąc ważnym ogniwem systemu wodociągowego gminy Śrem, posiadająca zdolność produkcyjną 60 m3/h, zaopatruje w wodę jej południowo–zachodnią część

W ramach Projektu pn.: „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie - Faza IV”, MPWiK w m.st. Warszawie S.A. zakończyło modernizację i rozbudowę dwóch oczyszczalni ścieków i kolejnych dwóch stacji uzdatniania wody. Zrealizowano budowę Stacji Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych oraz kolejnych odcinków sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Śremskie Wodociągi – członek Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” zakończyły największą inwestycję w tym roku.

Projekt kosztował 2 miliony i pozwoli  na odprowadzenie ścieków z blisko 150 nieruchomości budowlanych, jak również zapewni możliwość dalszej rozbudowy sieci na potrzeby przyszłej zabudowy, zgodnie z założeniami planu zagospodarowania przestrzennego.

W Katowicach otwarto jedno z najnowocześniejszych laboratorium badania wody. Na ponad 700 metrach kwadratowych Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA zlokalizowało unikatowe  laboratorium, w którym znajduje się 27 pomieszczeń -  20 przeznaczonych jest stricte do badań.

Zdaniem hydrologów tegoroczna susza nie jest zjawiskiem ekstremalnym, ponieważ podobne sytuacje występują co parę lat. W tym roku jednak,  po bezśnieżnej zimie, niewielkich opadach wiosną, a także suchych miesiącach letnich, mamy do czynienia z suszą hydrologiczną. Spowodowała ona obniżenie poziomu wód w rzekach, obniżony stan wód podziemnych, wysychające źródła w górach. Najmniej opadów mają Kujawy.

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

 • Przygotowanie wniosku o zatwierdzenie taryf za wodę i ścieki – najnowsze doświadczenia przedsiębiorstw wod-kan: 3 listopada +

  Przygotowanie wniosku o zatwierdzenie taryf za wodę i ścieki – najnowsze doświadczenia przedsiębiorstw wod-kan: 3 listopada Termin webinarium 3 listopada 2021 r., godz. 10.00 - 15.00 Tematyka Czytaj więcej
 • Odroczenie terminu legalizacji wodomierzy oraz inne zasady gospodarki wodomierzowej: 28 października 2021 +

  Odroczenie terminu legalizacji wodomierzy oraz inne zasady gospodarki wodomierzowej: 28 października 2021 Szanowni PaństwoUczestnikowi webinarium (w ciągu miesiąca od zakończenia szkolenia) przysługuje Czytaj więcej
 • 1