Pierwsza generacja filtrów dyskowych do filtracji mechanicznej pojawiła się na światowym rynku w 1995 roku. Została wprowadzona przez szwedzką firmę Hydrotech, od wielu lat będącą częścią Veolia Water Technologies.
Dzięki unikalnej konstrukcji filtrów własnego projektu i ich licznym zaletom, Hydrotech zrewolucjonizował rynek oczyszczania ścieków i uzdatniania wody, szybko plasując się w roli producenta najchętniej wybieranych rozwiązań do modernizacji miejskich oczyszczalni ścieków.

Jest to jedna z tańszych i efektywnych metod oczyszczania oraz doczyszczania wody i ścieków, która cieszy się ogromnym powodzeniem.
Filtry dyskowe Hydrotech do dziś pozostają jedną z najbardziej skutecznych metod filtracyjnych usuwając 90% zawiesiny i zanieczyszczeń mechanicznych bez konieczności dozowania środków chemicznych, zaś Hydrotech - Veolia Water Technologies nadal ją rozwija.

Aktualnie na świecie pracuje ponad 15 000 urządzeń filtracyjnych dostarczonych przez Hydrotech – Veolia Water Technologies, z czego ponad 3 000 urządzeń tego typu pracuje na komunalnych oczyszczalniach ścieków.
A dlaczego?
Dlatego, że Filtr Hydrotech stanowi doskonałą barierę wobec zanieczyszczeń w instalacjach oczyszczania ścieków, pomagając w ten sposób sprostać coraz ostrzejszym normom stawianym wobec ścieków oczyszczonych odprowadzanych z oczyszczalni.
Dlatego, że stanowi fenomenalną barierę dla związków obecnych w zawiesinie redukując je do ponad 80%.
Dlatego, że jest uzupełnieniem dla innych technologii:

 • zabezpiecza odpływ lub zastępuje całkowicie osadniki, piaskowniki
 • zabezpiecza odpływ z MBBR (Moving Bed Biofilm Reactor)
 • zabezpiecza odpływ po innych biologicznych procesach oczyszczania ścieków - Hydrotech opracował unikatowy na świecie proces zaawansowanego i ekonomicznego usuwania fosforanów na etapie trzeciego stopnia oczyszczania ścieków
 • wstępnie filtruje wodę z odbiorników powierzchniowych przygotowując wodę do kolejnych etapów oczyszczania
 • zabezpiecza i pozwala zwielokrotnić czas przetrzymania wody w układach zamkniętych

Gryaab 1

Instalacja filtrów dyskowych HYDRTOECH™ na oczyszczalni ścieków

Dla rozwiązań komunalnych

Dzięki najnowocześniejszym urządzeniom filtrującym Hydrotech - Veolia Water Technologies jest obecnie światowym liderem w dziedzinie filtracji mechanicznej w oczyszczalniach komunalnych. Przy zastosowaniu unikalnej konstrukcji filtrów Hydrotech tworzymy ekonomiczne instalacje o niezwykle kompaktowych gabarytach, przeznaczone dla miejskich oczyszczalni ścieków i instalacji uzdatniania wody pitnej.

Oferujemy filtry Hydrotech w połączeniu z innymi rozwiązaniami do:

 • Filtracji wstępnej - wstępnego oczyszczania ścieków lub wody
 • Produkcji wody technologicznej
 • Kanalizacji ogólnospławnej
 • Usuwania fosforanów
 • Doczyszczania ścieków - jako trzeci stopień oczyszczania.

Na podstawie danych eksploatacyjnych uzyskanych od użytkowników potwierdzono wydłużoną trwałość eksploatacyjną filtrów dyskowych i bębnowych ze względu na wysoką jakość stosowanych materiałów do budowy tych urządzeń, m.in. trwałość eksploatacyjna paneli filtracyjnych Hydrotech wynosi 10–15 lat.

Najważniejsze zalety:

 • Ekonomiczne uzasadnione rozwiązanie dla modernizacji w porównaniu do systemów konwencjonalnych m.in. filtrów piaskowych,
 • Zmniejszenie powierzchni zabudowy o 80% w odniesieniu do tradycyjnych metod oczyszczania ścieków,
 • Uniwersalna, modułowa konstrukcja,
 • Usuwanie do 90% zawiesiny i zanieczyszczeń mechanicznych bez konieczności dozowania chemikaliów,
 • Wsparcie przy doborze filtrów Hydrotech pod konkretną aplikację,
 • Codzienne wsparcie techniczne i serwisowe na etapie eksploatacji.

Mikrosita tarczowe 2

Filtr dyskowy HYDROTECH™

Usuwanie fosforanów

Obecnie władze samorządowe na całym świecie borykają się z problemem wzrostu stężenia substancji odżywczych dla drobnoustrojów w odbiornikach wody. Wyzwaniem staje się znalezienie sprawdzonej i opłacalnej technologii, której wdrożenie nie jest prostym zadaniem. Fosfor należy do podstawowych pierwiastków, którego stężenie trzeba ograniczyć przed zrzutem ścieków oczyszczonych do odbiorników.
Dzięki sprawdzonej, najnowocześniejszej technologii naszego autorstwa, jesteśmy w stanie dostarczyć system redukcji fosforu w zanieczyszczeniach stałych i związkach rozpuszczonych w wodzie za pomocą instalacji o bardzo niewielkich gabarytach. Hydrotech może dziś pochwalić się najbardziej zaawansowanymi, wzorcowymi instalacjami usuwania fosforu, które gwarantują uzyskanie stężenia tego pierwiastka poniżej 0,1 mg TP/l ścieków oczyszczonych.

Najważniejsze zalety:

 • Kompaktowe instalacje do usuwania fosforu,
 • Gwarantowane stężenie < 0,1 mg TP/l dla ścieków oczyszczonych,
 • Wysoka opłacalność rozwiązania (w porównaniu z innymi technologiami na rynku),
 • Wysoka stabilność technologii,
 • Rozwiązania z możliwością optymalizacji pod kątem wymagań klienta,
 • Minimum nakładów na utrzymanie ruchu dzięki sprawdzonej, solidnej i kompaktowej konstrukcji systemu.

0 19 0909 IMG VWT Hydrotech PAGUS HPF Launch

Nowa zoptymalizowana konstrukcja filtra dyskowego HYDROTECH™ w opatentowanej technologii PAGUS™

Jesteśmy w stanie opracować rozwiązania optymalne wobec szczególnych wymagań technologicznych klienta.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i wysoce wykwalifikowanej kadrze inżynierów firma Hydrotech - Veolia Water Technologies zajmuje od początku swej działalności pozycję światowego lidera w sektorze mikrofiltracji dla instalacji komunalnych.
Dziś z dumą możemy powiedzieć, że należymy do liderów na rynku – zainstalowaliśmy już ponad 15 0000 mikrosit Hydrotech (łącznie bębnowych i dyskowych) na całym świecie.

Jesteśmy z naszymi Klientami na co dzień. Służymy Im i Wam wsparciem technicznym naszą wiedzą i doświadczeniem. Naszym priorytetem jest bezkompromisowa jakość na każdym etapie – od projektu po produkcję urządzeń.

Zapraszamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami na temat filtrów dyskowych oraz do kontaktu z naszą firmą: https://www.veoliawatertechnologies.pl/filtr-dyskowy

Katarzyna Dominiak

Veolia Water Technologies Sp. z o.o.
Warszawa • ul. Puławska 2 tel.: +48 22 568 83 00
Kraków • ul. Balicka 48 tel. +48 12 423 38 66
Tychy • ul. Metalowa 3 tel. +48 32 217 82 06
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.veoliawatertechnologies.pl

Veolia logo

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

 • Bezpłatne webinarium: Systemy automatyki zarządzające pracą urządzeń elektrycznych i napędowych w systemach wod-kan +

  Bezpłatne webinarium: Systemy automatyki zarządzające pracą urządzeń elektrycznych i napędowych w systemach wod-kan Zapraszamy na bezpłatne webinarium dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej, organizowane przez EATON Czytaj więcej
 • Klasa metrologiczna wodomierza i jej wpływ na pomiary zużycia wody: 20 maja 2021 +

  Klasa metrologiczna wodomierza i jej wpływ na pomiary zużycia wody: 20 maja 2021 Szanowni PaństwoUczestnikowi webinarium przysługuje 15% zniżki na zakup monografii "Gospodarka Czytaj więcej
 • 1