Dzisiaj w Warszawie rozpoczęła się czwarta edycja Kongresu Branży WOD-KAN  Envicon Water, której współorganizatorem jest Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”.

Hasło tegorocznego spotkania brzmi DIALOG POMIEDZY PARTNERAMI. Ma ono zwrócić uwagę na to jak ważne  dla rozwoju naszej branży są współpraca i wzajemne zrozumienie oraz podkreślić ogromne znaczenie dialogu pomiędzy przedsiębiorstwami wod-kan, administracji publicznej oraz samorządem.

O najnowszych trendach
Podczas Kongresu przedstawione bedą najnowsze trendy w branży wod-kan oraz kierunki w działaniach legislacyjnych i obowiązujące już rozwiązania prawne. Chcemy inspirować, dlatego też w specjalnie przygotowanej strefie będzie można zobaczyć najlepsze działania w zakresie edukacji ekologicznej, CSR, PR oraz wzorowe przykłady działań managerskich.

To dobry czas na rozmowę
Prezes IGWP Dorota Jakuta podczas inauguracji konferencji powiedziała: W tym roku Envicon Water po raz pierwszy odbywa się w Warszawie. Wsłuchaliśmy się w głos naszych partnerów, również targowych wystawców, którzy chcieli rozdzielić branżowe targi od kongresu, tak by móc spotkać się częściej niż raz do roku. A mamy o czym rozmawiać.
Podkreśliła również: że czas dwóch lat od dużej reformy gospodarowania wodami w Polsce, oraz reformy zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, to dobry czas na rozmowę o wdrożeniu zmian i wyzwaniach stojącymi przed branżą wod-kan.

Wśród prelegentów kongresu znaleźli się: minister Anna Moskwa z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, minister Sławomir Mazurek z Ministerstwa Środowiska, prezes Przemysław Daca z Wód Polskich, Ewa Kamieńska z Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Paweł Ciećko z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Dzisiaj jeszcze rozmawiać będziemy o uwarunkowaniach prawnych, inwestycjach oraz szczegółach unijnej dyrektywy ws. wody pitnej.

Małgorzata Massel
specjalista ds. Public Relations

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Podatki w branży wod-kan. Bieżące i planowane zmiany przepisów, aktualne zagadnienia: 7 października 2021 +

    Podatki w branży wod-kan. Bieżące i planowane zmiany przepisów, aktualne zagadnienia: 7 października 2021 Termin webinarium7 października 2021 r., godz. 10.00 - 14.00 CelOmówienie zmian Czytaj więcej
  • Podatki w branży wod-kan. Bieżące i planowane zmiany przepisów, aktualne zagadnienia: 15 września 2021 +

    Podatki w branży wod-kan. Bieżące i planowane zmiany przepisów, aktualne zagadnienia: 15 września 2021 Termin webinarium15 września 2021 r., godz. 10.00 - 14.00 CelOmówienie zmian Czytaj więcej
  • 1