Dzisiaj, pod hasłemSAVE LIVES: Clean Your Hands”, obchodzimy Światowy Dzień Higieny Rąk. Święto zainicjowane zostało przez Światową Organizacje Zdrowia (WHO). Dotychczas dzień ten obchodzono przede wszystkim w placówkach opieki zdrowotnej. W obliczy walki z pandemią nabrał zupełnie innego wymiaru. 

O znaczeniu mycia rąk dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa nigdy nie mówiło się tak dużo jak w ostatnich miesiącach. Świat walczy z pandemią, a mycie rąk, to ciągle nasza jedyna i najlepsza ochrona przed wirusem oraz innymi bakteriami, grzybami i pasożytami.

Zgodnie z wytycznymi WHO, aby pozbyć się zarazków, ręce należy myć przez ok minutę, a minimum wykonywania tej czynności to ok. 30 sekund, do tego niezbędna jest woda, dlatego Światowy Dzień Higieny Rąk, w sposób szczególny przypomina nam jak ważna jest służba i misja, którą codziennie pełnimy, zapewniając mieszkańcom polskich miast i wsi bezpieczny do niej dostęp.

W tym szczególnym dniu, chcielibyśmy podziękować wszystkim pracownikom wod-kan, którzy w dobie groźnej pandemii, każdego dnia ryzykują swoje zdrowie, aby w kranach nie brakowało wody.

Małgorzata Massel
specjalista ds. PR
 

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Zagadnienia okołotaryfowe, czyli nie tylko kalkulacja niezbędnych przychodów: 17 maja 2021 +

    Zagadnienia okołotaryfowe, czyli nie tylko kalkulacja niezbędnych przychodów: 17 maja 2021 Termin webinarium 17 maja 2021 r., godz. 09.00 - 14.00 Tematyka Czytaj więcej
  • Klasa metrologiczna wodomierza i jej wpływ na pomiary zużycia wody: 20 maja 2021 +

    Klasa metrologiczna wodomierza i jej wpływ na pomiary zużycia wody: 20 maja 2021 Szanowni PaństwoUczestnikowi webinarium przysługuje 15% zniżki na zakup monografii "Gospodarka Czytaj więcej
  • 1