Przewodniczący Komisji Przesyłu, Badań Naukowych i Energii w Parlamencie Europejskim, Poseł Parlamentu Europejskiego

Od 2004 poseł do Parlamentu Europejskiego -Wiceprzewodniczący Europejskiego Forum Energetycznego. Sprawozdawca w ramach Siódmego Programu Strukturalnego na rzecz Badań i Innowacji, a także Europejskiego Planu Strategicznego w zakresie Energii i Technologii. Uzyskał tytuł "Eurodeputowany 2006 w kategorii badania naukowe i technologie", przyznawany przez "Magazyn Parlamentarny", a także nagrodę "Biały Węgiel 2006", przyznawaną przez Polskich Inżynierów. W 2007 Przewodniczący Pöttering uhonorował profesora statuetką gołębia, ufundowaną z okazji 60-tej rocznicy przyjęcia Deklaracji Praw Człowieka. W roku 2008 rankingi "Wprost" i "Rzeczypospolitej" uznały go  najlepszym polskim eurodeputowanym.

W latach 2004-2009 był członkiem Komisji Przemysłu, Badań i Energii oraz Komisji Środowiska, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności. Należał również do następujących delegacji Parlamentu Europejskiego: Komisja Współpracy Parlamentarnej UE- Ukraina, jak również Delegacja stosunków z krajami Azji Południowo-Wschodniej i ASEAN.

Osiągając w 2009 r. w wyborach do Parlamentu Europejskiego 400 000 głosów, okazał się być najpopularniejszym polskim eurodeputowanym. Jednocześnie, 14 lipca 2009, został wybrany na Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, stając się pierwszym Przewodniczącym z państw byłego Bloku Wschodniego. Funkcję sprawował do 17 stycznia 2012 roku. Przez kolejne 2,5 roku, jako europoseł, zabiegał o dokończenie wspólnego rynku energii w Europie a wiele z jego postulatów weszło w skład tzw. Unii Energetycznej. W maju 2014 wyborcy po raz kolejny przyznano mu mandat europosła. Obecnie przewodniczy komisji przemysłu, badań naukowych i energii oraz tzw. Konferencji Przewodniczących Komisji. Jest też członkiem podkomisji bezpieczeństwa i obrony oraz delegacji do spraw stosunków ze zgromadzeniem parlamentarnym NATO oraz zastępcą w komisji spraw zagranicznych, delegacji do komisji współpracy parlamentarnej UE-Mołdawia jak i delegacji do zgromadzenia parlamentarnego Euronest.

Prelegenci

Prelegenci
Lista prelegentów

Program Konferencji

Program Konferencji
Program konferencji

Materiały do pobrania

Materiały do pobrania
Pobierz materiały
Organizatorzy:

Mecenas wieczoru:

Partnerzy:

Partnerzy merytoryczni:

Partoni medialni: