Krajowy projekt benchmarkingowy przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, przeprowadzany przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie” od 2009 roku, jest istotnym narzędziem stosowanym dla celów analizy zarządczej przedsiębiorstw wod-kan. Analiza ta pozwala porównać wiele wskaźników istotnych dla podejmowania decyzji. Umożliwia zestawienie jednego przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego z innymi poprzez wskazanie tych obszarów działalności, w których osiąga ono lepsze wyniki od pozostałych, a także poprzez wskazanie tych obszarów, w których należałoby rozważyć usprawnienie działalności.

EBC (European Benchmarking Co-operation) to największy międzynarodowy projekt benchmarkingowy branży wodociągowej. Jego zaletą jest międzynarodowość, a co za tym idzie możliwość wymiany doświadczeń i porównanie kluczowych wskaźników pomiędzy przedsiębiorstwami z różnych krajów.

Podczas konferencji głos zabiorą:

 • Członkowie Zespołu ds. benchmarkingu, którzy zaprezentują i omówią system krajowy oraz bieżący Raport na podstawie danych zgromadzonych w roku 2017.
 • Przedstawiciele wybranych przedsiębiorstw przedstawią swoje doświadczenia oraz opinie na temat wykorzystywania benchmarkingu krajowego w zarządzaniu.
 • Peter Dane, Dyrektor EBC, wygłosi prelekcję o EBC i współpracy tej instytucji z polskim sektorem wod-kan.
 • Zaprezentujemy doświadczenia polskich przedsiębiorstw zaangażowanych w benchmarking europejski, poznamy ich doświadczenia i opinie.
 • Na koniec konferencji zaplanowano dyskusję uczestników o specyfice, wykorzystywaniu roli, efektach i celach benchmarkingu polskiego i europejskiego oraz o możliwościach wzajemnej współpracy.

Spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń przedstawicieli przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, które aktywnie uczestniczą w krajowym i europejskim benchmarkingu. Dzięki opiniom i przedstawieniu dobrych praktyk oraz korzyści płynących z takiej analizy danych, zainteresowani będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i nawiązać cenne kontakty.

Na naszą konferencję serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zapoznaniem się z systemem benchmarkingu, a także tych, których planują włączyć się w projekt. 

Miejsce organizacji:

 • 30 października 2018 r., Hotel Golden Tulip ul. Towarowa 2 w Warszawie

Termin nadsyłania zgłoszeń:

 • 25.10.2018 r.

Koszt uczestnictwa:

 • Członkowie - 600 PLN (+23% VAT)
 • Pozostali uczestnicy - 700 PLN (+23% VAT)

Cena obejmuje: m.in. tłumaczenie symultaniczne, przerwy kawowe, lunch, materiały: Raport benchmarkingowy przedsiębiorstw wod-kan IGWP za 2017 rok.

Płatność – na podstawie faktury wystawionej w ciągu 7 dni od daty zakończenia kursu.

Miejsce nadsyłania zgłoszeń i kontakt z organizatorem:

Sekretariat IGWP, tel. 52 376 89 10, fax 52 376 89 29, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Iwona Włodarek, tel. 52 376 89 28,fax 52 376 89 20, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nocleg:

Pragniemy poinformować, że dla Członków IGWP istnieje możliwość rezerwacji noclegu w specjalnych cenach w hotelach Golden Tulip oraz Campanile (oba znajdują się przy ul. Towarowej 2), w miarę dostępności miejsc. Zainteresowani uczestnicy dokonują rezerwacji we własnym zakresie za pomocą specjalnego formularza - do pobrania tutaj. W sprawie cen prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Potwierdzeniem uczestnictwa jest wiadomość zawierająca szczegóły konferencji, przesłana przez organizatora na adres EMAIL DO POTWIERDZEŃ (podany w formularzu zgłoszeniowym), najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Agenda konferencji do pobrania

Formularz zgłoszeniowy

 

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

 • Opłaty za usługi wodne i weryfikacja pozwoleń wodnoprawnych w świetle znowelizowanego Prawa wodnego: Warszawa, 18 marca 2020r. +

  Opłaty za usługi wodne i weryfikacja pozwoleń wodnoprawnych w świetle znowelizowanego Prawa wodnego: Warszawa, 18 marca 2020r. Tematyka szkolenia:  Opłaty za usługi wodne: · opłaty stałe i opłaty Czytaj więcej
 • Gospodarka wodomierzowa - zasady prawidłowego opomiarowania dostawy wody i eksploatacji wodomierzy: Wrocław, 1 kwietnia 2020r. +

  Gospodarka wodomierzowa - zasady prawidłowego opomiarowania dostawy wody i eksploatacji wodomierzy: Wrocław, 1 kwietnia 2020r. Tematyka szkolenia: Szkolenie ma na celu przybliżenie problematyki prawidłowego opomiarowania Czytaj więcej
 • 1

Newsletter IGWP

Rozwiń aby zapisać się do newslettera

Zapisz się do newslettera IGWP i bądź na bieżąco z informacjami i naszą ofertą.

Poniżej proszę wybrać listy newslettera oraz wpisać e-mail na który będą wysyłane informacje.