Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (KSC) weszła w życie 28 sierpnia 2018 r. Jej celem jest:
- osiągnięcie wysokiego poziomu bezpieczeństwa systemów informatycznych
- zapobieganie, wykrywanie oraz minimalizowanie skutków cyber ataków
- zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości świadczenia usług w sektorach usług kluczowych oraz w podmiotach publicznych m.in. w wodociągach, energetyce, transporcie, bankowości czy ochronie zdrowia.
Ustawa definiuje obowiązki i sankcje ale przede wszystkim jest to zbiór dobrych praktyk jak wdrożyć i utrzymać bezpieczeństwo, które warto poznać i stosować.

Tematyka szkolenia: 

Cyberzagrożenia: jak działają przestępcy; jakie słabości użytkowników wykorzystują; skutki ataków.

Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa oraz inne wymagania: akty prawne; obowiązki operatora usługi kluczowej; obowiązki podmiotu realizującego zadania publiczne; zadania i obowiązki CSIRT’ów; wymagania czasowe.

Normy w cyberbezpieczeństwie: ISO 27001, ISO 22301, ISO 31000.

Ocena ryzyka: proces zarządzania ryzykiem zgodnie z normą ISO 31000; wykorzystanie zarządzania ryzykiem do projektowania zabezpieczeń (eksploatacja, bezpieczeństwo fizyczne i środowiskowe, ciągłość usług; monitorowanie usługi, dokumentowanie jakości świadczenia usługi kluczowej); wykorzystanie zarządzania ryzykiem do zarządzania incydentem i ciągłością działania.

Wdrażanie systemu Cyberbezpieczeństwa: przeprowadzenie audytu; role i odpowiedzialności; wdrażanie systemów zarządzania zgodnych z ISO 27001, ISO 22301; źródła wymagań i dobrych praktyk; wymagana Dokumentacja Systemu Cyberbezpieczeństwa; zorganizowanie w ramach KSC i relacje między podmiotami.

Utrzymanie Cyberbezpieczeństwa: zarządzanie zagrożeniami i podatnościami; zarządzanie incydentami (sposób identyfikacji incydentów, zasady reagowania na incydenty, raportowanie incydentów); monitorowanie bezpieczeństwa; współpraca z CSIRT; zgłoszenie incydentu; technologie wspierające bezpieczeństwo; ubezpieczenie od ryzyk cyber.

Prowadzenie:

Komputronik Biznes Sp. z o.o. w Poznaniu
Kancelaria Prawna Domański Zakrzewski Palinka sp. k. w Warszawie
Davidson Consulting w Warszawie

Miejsce organizacji:

 • 31 maja br., Warszawa, Golden Floor

Czas trwania:

 • w godz. 09.30 – 16.00

Koszt uczestnictwa:

 • Członkowie - 590,00 PLN (+23% VAT)
 • Pozostali uczestnicy - 690,00 PLN (+23% VAT)

Cena obejmuje: materiały szkoleniowe, przerwę kawową, lunch

Płatność – na podstawie faktury wystawionej w ciągu 7 dni od daty zakończenia kursu.

Miejsce nadsyłania zgłoszeń i kontakt z organizatorem:

Iwona Włodarek, tel. 52 376 89 28, 517 013 732, fax 52 376 89 20, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Potwierdzeniem uczestnictwa jest wiadomość zawierająca szczegóły wydarzenia, przesłana przez organizatora na adres EMAIL DO POTWIERDZEŃ (podany w formularzu zgłoszeniowym), najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem.

Formularz zgłoszeniowy

Agenda

 

 

 

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

 • Przygotowanie wniosku o zatwierdzenie taryf za wodę i ścieki – najnowsze doświadczenia przedsiębiorstw wod-kan: 3 listopada +

  Przygotowanie wniosku o zatwierdzenie taryf za wodę i ścieki – najnowsze doświadczenia przedsiębiorstw wod-kan: 3 listopada Termin webinarium 3 listopada 2021 r., godz. 10.00 - 15.00 Tematyka Czytaj więcej
 • Odroczenie terminu legalizacji wodomierzy oraz inne zasady gospodarki wodomierzowej: 28 października 2021 +

  Odroczenie terminu legalizacji wodomierzy oraz inne zasady gospodarki wodomierzowej: 28 października 2021 Szanowni PaństwoUczestnikowi webinarium (w ciągu miesiąca od zakończenia szkolenia) przysługuje Czytaj więcej
 • 1