Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest przedstawienie istotnych dla branży wod-kan zmian w podatku VAT, wchodzących w życie w latach 2019 - 2020, oraz aktualnych interpretacji organów podatkowych i sądów. Szkolenie adresowane jest do osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe, w szczególności pracowników działów księgowości przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych.

Program:

Wykładowca przedstawi m.in. zmiany dot. stosowania „mechanizmu podzielonej płatności” (MPP), omówi obowiązek zapłaty na rachunek kontrahenta zawarty w wykazie podatników („białej liście”), solidarną odpowiedzialność nabywcy za podatek nie rozliczony przez dostawcę, likwidację „odwrotnego obciążenia” w obrocie krajowym - zasady obowiązujące w okresie przejściowym. Pokaże także nową „matrycę stawek”, możliwości uzyskania wiążącego potwierdzenia prawa stosowania stawki 8% dla wielu spornych dotychczas usług np. budowy przyłącza, montażu, wymiany wodomierza, przyłączenia do sieci, usuwania awarii. Objaśni zmiany dotyczące stosowania sankcji za nieprawidłowe rozliczenia w VAT, zastąpienie deklaracji VAT-7 i innych deklaracji rozszerzonym plikiem JPK_VAT, a także zmiany dotyczące kas fiskalnych oraz „zamiany” paragonu na fakturę. Wykładowca omówi także aktualne interpretacje organów podatkowych i sądów dotyczące branży wod-kan (szczegółowy program dostępny na stronie www.igwp.org.pl).

Program opracowany został w oparciu o bogate doświadczenie wykładowcy, który od lat prowadzi szkolenia podatkowe dla branży. Metodyka szkolenia obejmuje przedstawianie praktycznych przykładów, dyskusję z uczestnikami oraz udzielanie odpowiedzi na zgłaszane pytania.

Prowadzenie:

Piotr Passowicz - doradca podatkowy, prawnik z wieloletnim doświadczeniem nabytym w renomowanych firmach zajmujących się doradztwem podatkowym i prawnym, m.in. w Spółce Doradztwa Podatkowego „Ernst & Young” Sp. z o.o. Zajmuje się kompleksowym doradztwem podatkowym dla klientów korporacyjnych z Polski i zagranicy. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi.
Doświadczony wykładowca, współpracownik znanych firm szkoleniowych. Prowadził wiele szkoleń na temat prawa podatkowego w Polsce i zagranicą (Niemcy, Czechy). Autor publikacji w prasie fachowej.
Członek Prezydium Rady Podatkowej PKPP „Lewiatan”, w której od 2009 r. pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Zespołu ds. Monitorowania Orzecznictwa. Ekspert podatkowy Wielkopolskiego Związku Pracodawców Prywatnych. Uczestniczy w pracach komisji Sejmu i Senatu RP dotyczących prawa podatkowego.

Termin i miejsce organizacji:

  • 21 października- Bydgoszcz (termin zgłoszeń do 16.10.2019 r.)
  • 31 października- Warszawa, Golden Floor Centrum, ul. Sienna 39 (termin zgłoszeń do 29.10.2019 r.)

Czas trwania:

  • godz. 10.00 - 17.00

Koszt uczestnictwa:

  • Członkowie - 495,00 PLN (+ 23% VAT)
  • Pozostali uczestnicy - 595,00 PLN (+ 23% VAT)

Cena obejmuje: wykłady szkoleniowe, przerwę kawową, lunch.
Płatność – na podstawie faktury wystawionej w ciągu 7 dni od daty zakończenia kursu.

Miejsce nadsyłania zgłoszeń i kontakt z organizatorem:

Iwona Włodarek, tel. 52 376 89 28;  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fax 52 376 89 20

Serdecznie zapraszam do udziału.

Potwierdzeniem uczestnictwa jest wiadomość zawierająca szczegóły wydarzenia, przesłana przez organizatora na adres EMAIL DO POTWIERDZEŃ (podany w formularzu zgłoszeniowym) najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem.

Formularz zgłoszeniowy

Program szkolenia

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

Materiały zabezpieczone

Materiały dostępne po wpisaniu hasła