„Strefa Zarządzania Wod-Kan” była wydarzeniem towarzyszącym XXVI Międzynarodowym Targom Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN, które odbyły się w czerwcu tego roku w Bydgoszczy. Podjęliśmy próbę zaproponowania menedżerom uczestniczącym w Targach swoistego seminarium o różnych problemach zarządzania firmami wodociągowymi. Program Strefy składał się z kilku krótkich wystąpień tematycznych, które stanowiły w gruncie rzeczy wprowadzenie do dyskusji z uczestnikami. Wśród osób prezentujących różne problemy byli: dr Krzysztof Głuc z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, dr Paweł Chudziński, Prezes Aquanet SA w Poznaniu, Janusz Adamek, Prezes Sądeckich Wodociągów Sp. z o.o., Piotr Ziętara, Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji SA w Krakowie oraz gość specjalny, którym był Andrzej Malinowski, Prezes Konfederacji Pracodawców Polskich.

W sumie w różnych panelach Strefy wzięło udział ponad 100 osób, co traktujemy jako oznakę żywego zainteresowania i sukcesu samego pomysłu zorganizowania takiego seminarium. Uczestnicy zwracali uwagę na różnorodność tematów – od, z pozoru bardzo teoretycznego, tematu modeli zarządzania publicznego, poprzez problematykę benchmarkingu, inżynierii finansowej i modeli finansowania inwestycji, aż po bardzo żywy temat dostępności cenowej usług wodociągowo-kanalizacyjnych. Z pewnością rozmowa z Panem Andrzejem Malinowskim wniosła ciekawe wątki dotyczące szerszego spojrzenia na gospodarkę polską w kontekście europejskim.

Zdecydowaliśmy kontynuować w kolejnym roku ten element spotkań targowych w Bydgoszczy – zapewne tematyka będzie inna i będziemy chcieli na początku roku 2019 przeprowadzić krótkie badania na temat najbardziej oczekiwanych wątków do dyskusji. Już dzisiaj zapraszamy do „Strefy Zarządzania Wod-Kan” na XXVII Targach WOD-KAN!

IMG 2289
IMG 2289
IMG 2289

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Klasa metrologiczna wodomierza i jej wpływ na pomiary zużycia wody: 20 maja 2021 +

    Klasa metrologiczna wodomierza i jej wpływ na pomiary zużycia wody: 20 maja 2021 Szanowni PaństwoUczestnikowi webinarium przysługuje 15% zniżki na zakup monografii "Gospodarka Czytaj więcej
  • Wszystko o legalizacji i ekspertyzie wodomierzy: 10 czerwca 2021 +

    Wszystko o legalizacji i ekspertyzie wodomierzy: 10 czerwca 2021 Szanowni PaństwoUczestnikowi webinarium przysługuje 15% zniżki na zakup monografii "Gospodarka Czytaj więcej
  • 1