Zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych w nowych uwarunkowaniach prawnych. Warsztaty ekonomiczno-prawne: Poznań, 27 lutego 2020r.

Zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych w nowych uwarunkowaniach prawnych. Warsztaty ekonomiczno-prawne: Poznań, 27 lutego 2020r.

Tematyka szkolenia: 

W związku z wejściem w życie przepisów nowego Prawa wodnego deszczówka utraciła status ścieku. W rezultacie niemożliwe jest obecnie pobieranie opłat z tytułu jej odprowadzania w ramach taryf za zbiorowe odprowadzanie ścieków. Nie oznacza to jednak, że takich opłat wprowadzić nie można. Wręcz przeciwnie, jak pokazuje doświadczenie z wielu miast takich jak Poznań, Wrocław czy Bydgoszcz, takie opłaty z powodzeniem funkcjonują także w nowym stanie prawnym

Należy przy tym zauważyć, że wprowadzanie tzw. opłat za deszczówkę jest uzasadnione z jednej strony eskalacją opłat pobieranych od eksploatatorów ścieków przez Wody Polskie, a z drugiej okolicznościami faktycznymi w postaci postępującej urbanizacji i występujących co raz częściej anomalii pogodowych. Co więcej, w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej trwają intensywne prace nad opracowaniem Programu Rozwoju Retencji. Podsumowując, wejście w życie nowego Prawa wodnego ponownie wywołało dyskusję, dotyczącą zagospodarowania wód opadowych i roztopowych. Wiele gmin odpowiedziało na nią konkretnymi działaniami, a pozostała część rozważa podjęcie stosownych inicjatyw, także normatywnych.

Celem warsztatów będzie praktyczne omówienie materiału normatywnego odnoszącego się do wód opadowych i roztopowych.

Prowadzenie:

dr Jędrzej Bujny, kancelaria SMM Legal w Poznaniu
Grzegorz Gałabuda, SID Szkolenia i Doradztwo sp. z o.o. w Warszawie

Miejsce i termin organizacji:

  • 27 lutego – Poznań, budynek Delta, ul. Towarowa 35 
    (termin zgłoszeń do 20.02.2020r.)

Czas trwania:

  • godz. 10.00 – 16.00

Koszt uczestnictwa:

  • Członkowie – 570,00 PLN (+23% VAT)
  • Pozostali uczestnicy – 680,00 PLN (+23% VAT)

Cena obejmuje: materiały szkoleniowe, przerwę kawową, lunch. Płatność na podstawie faktury wystawionej w ciągu 7 dni od daty zakończenia kursu.

Miejsce nadsyłania zgłoszeń i kontakt z organizatorem:

Iwona Włodarek, tel. 52 376 89 28, fax 52 376 89 20, mail: i.wlodarek@igwp.org.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Potwierdzeniem uczestnictwa jest wiadomość zawierająca szczegóły szkolenia, przesłana przez organizatora na adres EMAIL DO POTWIERDZEŃ (podany w formularzu zgłoszeniowym), najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem.

Formularz zgłoszeniowy

Oferta do pobrania

Program

 

Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ