W związku z licznymi ponagleniami Członków IGWP dot. terminu szczepień pracowników wod-kan uprzejmie informuję, iż systematycznie temat szczepień jest przez Izbę monitowany.

Niezależnie od kontaktów z Ministerstwem Zdrowia, skierowałam do Pana Marka Gróbarczyka Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, nadzorującego miedzy innymi gospodarkę wodno-ściekową, prośbę o wsparcie działań Izby dążących do jak najszybszego zaszczepienia pracowników naszego sektora.

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Infrastruktury realizuje projekt „Opracowanie Programu inwestycyjnego w zakresie poprawy jakości i ograniczenia strat wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi”, który finansowany jest z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Program ten ma na celu wyznaczenie priorytetowych obszarów oraz kluczowych inwestycji, wymaganych w celu poprawy bezpieczeństwa wody.

Projekt realizowany jest przez firmę Arcadis, a Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” jest jej partnerem w realizacji tego zadania.

W celu opracowania projektu niezbędne jest zebranie danych dotyczących m.in. działalności przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, w związku z czym zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiet – wdrożeniowej oraz sondażowej.

Poniżej przesyłamy link zapraszający do wypełnienia ankiet. Aby go poprawnie otworzyć, nalezy po kliknięciu na niego prawym przyciskiem myszy, wybrać z menu opcję "otwórz w nowym oknie/karcie".

Woda pitna – II część ankiety sondażowej - Ministerstwo Infrastruktury - Portal Gov.pl (www.gov.pl).

Mając na uwadze, jak ważne dla przyszłości branży, jest określenie potrzeb inwestycyjnych i wielkości ich finansowego wsparcia, Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” rekomenduje zapoznanie się z prośbą Ministerstwa Infrastruktury, wypełnienie ankiet i ich wysłanie do dnia 22.01.2021r.

Dorota Jakuta
Prezes Izby

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Infrastruktury skierowało do Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” w ramach konsultacji publicznych, projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie klasyfikacji stanu ekologicznego, potencjału ekologicznego i stanu chemicznego oraz sposobu klasyfikacji stanu jednolitych części wód powierzchniowych, a także środowiskowych norm jakości dla substancji priorytetowych.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z ww. projektem oraz przedłożenie ewentualnych uwag i propozycji zmian w terminie do 25 stycznia 2021r. drogą elektroniczną w formie edytowalnej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Poniżej znajdą Państwo link do projektu rozporządzenia (wraz załącznikami), uzasadnienia do projektu oraz oceny skutków regulacji.

https://legislacja.gov.pl/projekt/12342304/katalog/12755945#12755945

adw. Paweł Sikorski
Ekspert Izby

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Klimatu i Środowiska skierowało do Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” pismo ws. konsultacji dotyczących oceny dyrektywy Rady 86/278/EWG z dnia 12 czerwca 1986 r. w sprawie ochrony środowiska w szczególności gleby, w przypadku wykorzystania osadów ściekowych w rolnictwie.

W celu aktywnego uczestnictwa przez Państwa w konsultacjach, w przedmiotowym piśmie (które znajduje się tu do pobrania) zamieszczony został link do kwestionariusza.

adw. Paweł Sikorski

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na sygnały płynące od Członków Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie", dotyczące zainteresowania branży wod-kan dostępem do szczepionki przeciwko COVID-19, informujemy,  że prezes IGWP, Dorota Jakuta, wystosowała w tej sprawie pismo do Ministra Zdrowia, p. Adama Niedzielskiego.

List do Ministra Zdrowia - czytaj tu.

Będziemy Państwa informować o rozwoju sytuacji, czekamy na odpowiedź Ministerstwa.

Anna Lembicz,

gł. specjalista ds. marketingu i PR IGWP

 

 

Nowa dyrektywa w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi zostanie niedługo przyjęta przez Parlament Europejski. Jej głównym celem jest zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa wody. Aby osiągnąć ten cel potrzebne są działania w różnych obszarach, poczynając od skutecznej ochrony zasobów wody, poprzez poprawne projektowanie, budowę i eksploatowanie urządzeń wodociągowych oraz wewnętrznych systemów wodociągowych (przyłącza i instalacje).

Przygotowanie Programu Inwestycyjnego, wspierającego finansowo i merytorycznie Polskę w zapewnieniu wszystkim mieszkańcom bezpiecznej wody do przeznaczonej do spożycia przez ludzi, wymaga zebrania wielu informacji i ich analizy. Dlatego zwracamy się do wszystkich o wypełnienie ankiety.

Link do ankiety: https://arcg.is/zKrW90

Dostęp do ankiety za pomocą kodu QR

qr ankieta

dr inż. Klara Ramm

ekspert IGWP

 

Szanowni Państwo,

Jak poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, wydłużony został termin przyjmowania zgłoszeń na usługi szkoleniowe i doradcze prowadzone w ramach Zadania Covid-19. Dla sektora gospodarki wodno-ściekowej i rekultywacji nowy termin przyjmowania zgłoszeń to 11 grudnia 2020 r.

Formularz  zgłoszeniowy dostepny jest tu.

Dodatkowe informacje znajdują się na tej stronie.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami i przekazywania ich do innych, potencjalnie zainteresowanych osób i przedsiębiorstw.

Anna Lembicz

W sobotę 24.10.2020 r. zmarł nagle w Kielcach Andrzej Kurzyk, prawnik Wodociągów Kieleckich.
Miał 81 lat.
Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracę w wodociągowej spółce rozpoczął w
1992 r. i pracował do ostatniego dnia życia. W 2004 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem
Zasługi, a w 2014 r. Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Otrzymywał też wiele nagród i wyróżnień
zakładowych. Od 1982 roku należał do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach.
- Pan mecenas był nie tylko doskonałym prawnikiem, ale wspaniałym człowiekiem, mogę powiedzieć,
przyjacielem. Był niezwykle kompetentnym pracownikiem, oddanym firmie. Jeszcze w piątek
omawialiśmy przez dobrą godzinę sprawy firmy. Dla Wodociągów Kieleckich Jego śmierć to
niepowetowana strata. Pragnę złożyć w tym miejscu kondolencje rodzinie i znajomym mecenasa -
mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Prezes Milcarz wśród wielu osiągnięć zawodowych Andrzeja Kurzyka wspomina Jego zwycięstwo w
sporze przed sądem arbitrażowym w Paryżu z jednym z wielkich międzynarodowych koncernów.
Chodziło o rozliczenie wielomilionowej inwestycji w Oczyszczalni Ścieków w Sitkówce. Dzięki tej
wygranej wodociągowa spółka oszczędziła ponad 20 milionów złotych.

Rodzinie i współpracownikom mec. A. Kurzyka skłądamy najszczersze kondolencje.

 

Anna Lembicz,

gł. specjalista ds. marketingu i PR IGWP

 

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Klimatu skierowało do Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” w ramach konsultacji publicznych, projekt rozporządzenia Ministra Klimatu w sprawie zmiany wielkości udziału ilościowego sumy energii elektrycznej wynikającej z umorzonych świadectw pochodzenia potwierdzających wytworzenie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w 2021 r. wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji.
W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z ww. projektem oraz przedłożenie ewentualnych uwag i propozycji zmian w terminie do 24 lipca 2020 r. drogą elektroniczną w formie edytowalnej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniżej znajdą Państwo przedmiotowy projekt wraz z uzasadnieniem oraz oceną skutków regulacji.

adw. Paweł Sikorski

Rozporządzenie _OSR

Rozporządzenie_projekt

Uzasadnienie

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że od dnia 15 czerwca br. prowadzony będzie nabór wniosków w ramach konkursu „Dotacje na kapitał obrotowy”.

Celem naboru jest wsparcie utrzymania działalności gospodarczej średniego przedsiębiorcy, który na skutek wystąpienia pandemii COVID-19, w dniu udzielenia pomocy znajduje się w trudnej sytuacji lub odnotował spadek obrotów o co najmniej 30% w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych w świetle aktualnych uwarunkowań prawnych (przepisy, doktryna, judykatura): 12 marca 2021 +

    Zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych w świetle aktualnych uwarunkowań prawnych (przepisy, doktryna, judykatura): 12 marca 2021 Termin webinarium 12 marca 2021 r., godz. 10.00 - 14.00 Tematyka Czytaj więcej
  • Przygotowanie wniosku o zatwierdzenie taryf za wodę i ścieki: 2 marca 2021 +

    Przygotowanie wniosku o zatwierdzenie taryf za wodę i ścieki: 2 marca 2021 Termin webinarium 2 marca 2021 r., godz. 10.00 Kolejny termin16 Czytaj więcej
  • 1