Szanowni Państwo,

Ze smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Andrzeja Rzepki, wieloletniego Prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach. Pan Andrzej Rzepka odszedł 17 kwietnia 2021 r.

W imieniu Członków Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” Rodzinie oraz Pracownikom PWiK Czechowice-Dziedzice przekazujemy wyrazy współczucia i słowa otuchy.
Niech spoczywa w pokoju,

Przewodniczący Rady Izby                                                                                   Prezes Izby
Tadeusz Rzepecki                                                                                                 Dorota Jakuta

Szanowni Państwo,

Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” zwraca Państwa uwagę na fakt, że rozpoczęły się konsultacje społeczne Programu Inwestycyjnego dla dyrektywy w sprawie jakości wody do picia.

Wszystkie informacje na ten temat znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury,  wchodząc w link.


Anna Lembicz
Gł. specjalista ds. marketingu i PR IGWP

Szanowni Państwo,

Ze smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Jana Buczkowskiego, wieloletniego Prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Środzie Wielkopolskiej. Pan Jan Buczkowski odszedł 3 kwietnia 2021 r.

Jan Buczkowski w 1980 r. ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, a w r. 2004 Studium Podyplomowe na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej. Od roku 2002 był Prezesem Zarządu spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji w Środzie Wlkp., wcześniej radnym Rady Miejskiej w Środzie i Rady Powiatu Średzkiego. Był członkiem Stowarzyszenia „Wodociągi Wielkopolskie” oraz Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”. Od roku 2012 wprowadzał jako pierwszy w Polsce innowacyjny system zdalnego odczytu wodomierzy za pomocą GSM. Będziemy Go pamiętać jako człowieka wielu pasji - interesował się sportem, motoryzacją, lubił książki i muzykę, był entuzjastą i praktykiem zdrowego odżywiania.

W imieniu Członków Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” Rodzinie oraz Pracownikom MPECWiK w Środzie Wielkopolskiej przekazujemy wyrazy współczucia i słowa otuchy.
Niech spoczywa w pokoju,

Przewodniczący Rady Izby                                                                       Prezes Izby
Tadeusz Rzepecki                                                                                     Dorota Jakuta

Szanowni Państwo,

Członkowie Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”,

Współpracownicy, drodzy Przyjaciele i Sympatycy,

Prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, Pani Dorota Jakuta, podjęła decyzję dotyczącą skrócenia swojej kadencji, a co się z tym wiąże – rezygnacji ze stanowiska Prezesa Izby.
W związku z decyzją Pani Prezes Doroty Jakuty, w pełnym zrozumieniu i szacunku dla powodów tego postanowienia, Rada Izby podjęła uchwałę o wyborze nowego kandydata na stanowisko Prezesa Izby.

Rada Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” w tajnym głosowaniu, które odbyło się dnia 24 marca 2021 r., spośród zgłoszonych kandydatów wybrała na to zaszczytne stanowisko osobę, która jest doskonale znana branży wodociągowo-kanalizacyjnej, ceniona w naszym środowisku i obdarzana powszechnym szacunkiem i sympatią – Pana Krzysztofa Dąbrowskiego. Uchwała w załączeniu.

Dziś, pamiętając o zasługach Pani Prezes Doroty Jakuty dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej, o jej wysiłkach w pracy na rzecz naszego sektora, o nieustającym, wieloletnim trwaniu na straży interesów naszego całego środowiska, życzymy Pani Prezes zdrowia, wielu dobrych dni, a Panu Prezesowi-Elektowi, Krzysztofowi Dąbrowskiemu, serdecznie gratulujemy zwycięstwa w wyborach i składamy życzenia wielu powodów do dumy i samych sukcesów na stanowisku Prezesa Izby, które obejmie w lipcu 2021 roku.

Tadeusz Rzepecki
Przewodniczący Rady Izby

Szanowni Państwo,

Minister Infrastruktury Marek Gróbarczyk, w związku z prośbą IGWP o wsparcie działań Izby dotyczących przyspieszenia procesu szczepień branży wod-kan, skierował do Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemara Kraski, pismo, którego treść Państwu przedstawiamy.

Treść pisma do MZ w sprawie szczepień (PDF)

Dorota Jakuta
Prezes Izby

Szanowni Państwo,

W związku z trwającymi pracami Izby nad projektem rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie komunalnych osadów ściekowych, z upoważnienia Prezes IGWP Doroty Jakuta zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z załączonymi poniżej propozycjami Izby dot. komunalnych osadów ściekowych oraz o przesłanie ewentualnych uwag do dnia 4 marca g. 14.00 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Propozycje IGWP dotyczące zapisów w Rozporządzeniu w sprawie komunalnych osadów ściekowych (kliknij aby otworzyć)

 

W związku z licznymi ponagleniami Członków IGWP dot. terminu szczepień pracowników wod-kan uprzejmie informuję, iż systematycznie temat szczepień jest przez Izbę monitowany.

Niezależnie od kontaktów z Ministerstwem Zdrowia, skierowałam do Pana Marka Gróbarczyka Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, nadzorującego miedzy innymi gospodarkę wodno-ściekową, prośbę o wsparcie działań Izby dążących do jak najszybszego zaszczepienia pracowników naszego sektora.

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Infrastruktury realizuje projekt „Opracowanie Programu inwestycyjnego w zakresie poprawy jakości i ograniczenia strat wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi”, który finansowany jest z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Program ten ma na celu wyznaczenie priorytetowych obszarów oraz kluczowych inwestycji, wymaganych w celu poprawy bezpieczeństwa wody.

Projekt realizowany jest przez firmę Arcadis, a Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” jest jej partnerem w realizacji tego zadania.

W celu opracowania projektu niezbędne jest zebranie danych dotyczących m.in. działalności przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, w związku z czym zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiet – wdrożeniowej oraz sondażowej.

Poniżej przesyłamy link zapraszający do wypełnienia ankiet. Aby go poprawnie otworzyć, nalezy po kliknięciu na niego prawym przyciskiem myszy, wybrać z menu opcję "otwórz w nowym oknie/karcie".

Woda pitna – II część ankiety sondażowej - Ministerstwo Infrastruktury - Portal Gov.pl (www.gov.pl).

Mając na uwadze, jak ważne dla przyszłości branży, jest określenie potrzeb inwestycyjnych i wielkości ich finansowego wsparcia, Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” rekomenduje zapoznanie się z prośbą Ministerstwa Infrastruktury, wypełnienie ankiet i ich wysłanie do dnia 22.01.2021r.

Dorota Jakuta
Prezes Izby

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Infrastruktury skierowało do Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” w ramach konsultacji publicznych, projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie klasyfikacji stanu ekologicznego, potencjału ekologicznego i stanu chemicznego oraz sposobu klasyfikacji stanu jednolitych części wód powierzchniowych, a także środowiskowych norm jakości dla substancji priorytetowych.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z ww. projektem oraz przedłożenie ewentualnych uwag i propozycji zmian w terminie do 25 stycznia 2021r. drogą elektroniczną w formie edytowalnej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Poniżej znajdą Państwo link do projektu rozporządzenia (wraz załącznikami), uzasadnienia do projektu oraz oceny skutków regulacji.

https://legislacja.gov.pl/projekt/12342304/katalog/12755945#12755945

adw. Paweł Sikorski
Ekspert Izby

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Bezpłatne webinarium: Systemy automatyki zarządzające pracą urządzeń elektrycznych i napędowych w systemach wod-kan +

    Bezpłatne webinarium: Systemy automatyki zarządzające pracą urządzeń elektrycznych i napędowych w systemach wod-kan Zapraszamy na bezpłatne webinarium dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej, organizowane przez EATON Czytaj więcej
  • Klasa metrologiczna wodomierza i jej wpływ na pomiary zużycia wody: 20 maja 2021 +

    Klasa metrologiczna wodomierza i jej wpływ na pomiary zużycia wody: 20 maja 2021 Szanowni PaństwoUczestnikowi webinarium przysługuje 15% zniżki na zakup monografii "Gospodarka Czytaj więcej
  • 1