Szanowni Państwo,

Jak poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, wydłużony został termin przyjmowania zgłoszeń na usługi szkoleniowe i doradcze prowadzone w ramach Zadania Covid-19. Dla sektora gospodarki wodno-ściekowej i rekultywacji nowy termin przyjmowania zgłoszeń to 11 grudnia 2020 r.

Formularz  zgłoszeniowy dostepny jest tu.

Dodatkowe informacje znajdują się na tej stronie.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami i przekazywania ich do innych, potencjalnie zainteresowanych osób i przedsiębiorstw.

Anna Lembicz

W sobotę 24.10.2020 r. zmarł nagle w Kielcach Andrzej Kurzyk, prawnik Wodociągów Kieleckich.
Miał 81 lat.
Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracę w wodociągowej spółce rozpoczął w
1992 r. i pracował do ostatniego dnia życia. W 2004 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem
Zasługi, a w 2014 r. Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Otrzymywał też wiele nagród i wyróżnień
zakładowych. Od 1982 roku należał do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach.
- Pan mecenas był nie tylko doskonałym prawnikiem, ale wspaniałym człowiekiem, mogę powiedzieć,
przyjacielem. Był niezwykle kompetentnym pracownikiem, oddanym firmie. Jeszcze w piątek
omawialiśmy przez dobrą godzinę sprawy firmy. Dla Wodociągów Kieleckich Jego śmierć to
niepowetowana strata. Pragnę złożyć w tym miejscu kondolencje rodzinie i znajomym mecenasa -
mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Prezes Milcarz wśród wielu osiągnięć zawodowych Andrzeja Kurzyka wspomina Jego zwycięstwo w
sporze przed sądem arbitrażowym w Paryżu z jednym z wielkich międzynarodowych koncernów.
Chodziło o rozliczenie wielomilionowej inwestycji w Oczyszczalni Ścieków w Sitkówce. Dzięki tej
wygranej wodociągowa spółka oszczędziła ponad 20 milionów złotych.

Rodzinie i współpracownikom mec. A. Kurzyka skłądamy najszczersze kondolencje.

 

Anna Lembicz,

gł. specjalista ds. marketingu i PR IGWP

 

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Klimatu skierowało do Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” w ramach konsultacji publicznych, projekt rozporządzenia Ministra Klimatu w sprawie zmiany wielkości udziału ilościowego sumy energii elektrycznej wynikającej z umorzonych świadectw pochodzenia potwierdzających wytworzenie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w 2021 r. wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji.
W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z ww. projektem oraz przedłożenie ewentualnych uwag i propozycji zmian w terminie do 24 lipca 2020 r. drogą elektroniczną w formie edytowalnej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniżej znajdą Państwo przedmiotowy projekt wraz z uzasadnieniem oraz oceną skutków regulacji.

adw. Paweł Sikorski

Rozporządzenie _OSR

Rozporządzenie_projekt

Uzasadnienie

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że od dnia 15 czerwca br. prowadzony będzie nabór wniosków w ramach konkursu „Dotacje na kapitał obrotowy”.

Celem naboru jest wsparcie utrzymania działalności gospodarczej średniego przedsiębiorcy, który na skutek wystąpienia pandemii COVID-19, w dniu udzielenia pomocy znajduje się w trudnej sytuacji lub odnotował spadek obrotów o co najmniej 30% w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

IGWP przekazuje komunikat, skierowany przez NFOŚiGW do Beneficjentów

„Szanowni Państwo,

Przypominamy, że z dniem 31.12.2020r. upływa termin ważności aktów prawa miejscowego wyznaczających obszar i granice aglomeracji (uchwał lub rozporządzeń), które zostały podjęte na mocy przepisów uchylonej ustawy Prawo Wodne z dnia 18 lipca 2001r. (art. 565 ust. 2 ustawy Prawo Wodne z dnia 20 lipca 2017r.).

Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją epidemiczną związaną z wirusem COVID-19 i bezpieczeństwem uczestników, w porozumieniu z firmą Terlan - organizatorem tegorocznej, XXX Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im Tadeusza Jakubowskiego, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu organizacji tego wydarzenia na rok 2021.

Jednocześnie informujemy, że miejsce oraz organizator Spartakiady nie ulegną zmianie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się z wszystkimi ekipami reprezentującymi przedsiębiorstwa wodociągowo – kanalizacyjne, aby podczas sportowej rywalizacji i dobrej zabawy świętować to ważne dla branży wydarzenie.

Dorota Jakuta
Prezes Izby

Szanowni Państwo, Drodzy Wystawcy,

Obecna sytuacja gospodarcza i pandemia COVID-19, wymagają odłożenia na przyszły rok organizacji XXVIII edycji Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN”.

Dla nas, organizatorów wydarzenia, to bardzo trudna decyzja, ale jej głównym celem jest wola zapewnienia bezpieczeństwa Wystawcom i Gościom, oraz stworzenie warunków efektywnej obecności na Targach.

Od prawie 30. lat Targi WOD-KAN są nie tylko miejscem prezentowania nowoczesnych urządzeń, rozwiązań technicznych, technologicznych czy usług, to także miejsce wymiany doświadczeń, poglądów i twórczych dyskusji. W czasach nałożonych ograniczeń w przemieszczaniu się i utrudnionych interakcjach osobistych, nie chcąc tracić kontaktu z Państwem, postanowiliśmy zaoferować alternatywne możliwości dla kontynuowania, ale także, nawiązywania biznesowych relacji.

Już wkrótce wprowadzimy rozszerzone możliwości do istniejącego katalogu targowego – uznanego i codziennie wykorzystywanego narzędzia. Dzięki niemu będziecie Państwo mogli sami modyfikować wpisy, dodawać multimedia i pliki do pobrania, a także zachęcać do umawiania telekonferencji z potencjalnymi Klientami zainteresowanymi ofertą. Modyfikację katalogu połączymy także z nową ofertą mailingów dedykowanych, realizowanych za pośrednictwem Izby. Dzięki nim Państwa wiadomości dotrą do blisko 16 000 odbiorców: przedstawicieli przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, samorządów, eksploatatorów i projektantów, uczestników naszych szkoleń. Kolejnym ważnym narzędziem będą webinaria produktowe, dedykowane tylko jednej firmie, a promowane za pośrednictwem naszych kanałów dystrybucji. Pozwolą one na żywo pokazać najważniejsze atuty Państwa produktów, odpowiedzieć na pytania uczestników i zachęcić do dalszego kontaktu.

Jednocześnie pracujemy nad nową, wirtualną platformą, którą nazwaliśmy WOD-KAN 2.0. Dzięki niej zyskają Państwo jeszcze lepsze, przygotowane na miarę aktualnych potrzeb, możliwości nawiązania kontaktu z branżą i utrzymania istniejących lub nawiązania nowych relacji.

Zapraszając Państwa do współpracy z nami w nowej, wirtualnej rzeczywistości, pozostajemy w nadziei na ponowne spotkanie w 2021 r. w Bydgoszczy na Międzynarodowych Targach Maszyn i Urządzeń WOD-KAN 2021, aby wspólnie zmierzyć się z nowymi możliwościami i wyzwaniami.

Ufam, że przyjmiecie Państwo naszą decyzję ze zrozumieniem, zechcecie pozostać z nami w kontakcie, do czego, w imieniu Członków Izby, Pracowników Biura Izby i własnym, serdecznie zapraszam.

Dorota Jakuta,

Prezes IGWP

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, iż Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”, organizator XXVIII edycji Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2020 w Bydgoszczy, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wirusem COV-19 (koronawirus) podjęła decyzję o przeniesieniu Targów WOD-KAN na inny termin.

Tegoroczna edycja Targów odbędzie się w dniach 28-30 września 2020 r. Wierzymy, że jest to termin, który pozwoli nam zorganizować dla Państwa największą w naszej branży imprezę wystawienniczą bezpiecznie, na poziomie, do jakiego Państwa przyzwyczailiśmy i na jaki Targi WOD-KAN zasługują.

Dorota Jakuta,

Prezes IGWP

W związku z awarią kolektora ściekowego w Warszawie i pojawiającymi się w przestrzeni publicznej wypowiedziami dotyczącymi wystąpienia realnego zagrożenia katastrofą ekologiczną w środowisku, Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” jako reprezentant branży wod.-kan. przedstawia swoje stanowisko.

Według informacji przedstawionej przez stołeczny Ratusz i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie do Wisły zrzucane są ścieki w ilości ok. 3 m3/s,  co w zestawieniu z bieżącym przepływem wody w Wiśle stanowi ok. 1 % w ogólnej ilości wody wiślanej. Są to w zdecydowanej części ścieki komunalne, pochodzące przede wszystkim z gospodarstw domowych. Zawierają więc substancje biodegradowalne, które wraz z biegiem rzeki będą się w sposób naturalny oczyszczały.

W ocenie Izby taka ilość ścieków nie stanowi zagrożenia dla ujęć wody zlokalizowanych poniżej Warszawy, tym bardziej, iż ujęcia te przez lata były narażone na zanieczyszczenia tego rodzaju wprowadzone do rzeki i dostosowane do ich redukcji przed pełnym uruchomieniem oczyszczalni „Czajka” w Warszawie. Jednoznacznie należy stwierdzić, iż nie ma żadnych podstaw do ogłaszania katastrofy ekologicznej.

Infrastruktura wodociągowo - kanalizacyjna jest bardzo rozbudowana, często skomplikowana i jak w każdym systemie może ulec technicznej awarii. Awarie się zdarzają i będą się zdarzać. Najważniejszą kwestią jest umiejętność mitygacji, ograniczania ryzyka i skutków awarii.  Zarządzanie kryzysowe jest częścią każdego miasta. Branża, a MPWiK w m. st. Warszawie S.A. w szczególności, ma doskonałych ekspertów, pracowników i współpracujących naukowców, którzy powinni być autorytetem także dla samorządowców i polityków.

Należy mieć na uwadze, iż przed uregulowaniem gospodarki wodno - ściekowej w Polsce większość miast położonych wzdłuż Wisły i jej dopływów dokonywała zrzutu ścieków surowych wprost do rzek. Tak było przez dziesiątki lat, dlatego aktualna sytuacji nie stanowi zagrożenia ekologicznego.  Przedsiębiorstwa wodociągowo – kanalizacyjne w dniu dzisiejszym dysponują zaawansowaną technologią w zakresie uzdatniania wody stąd też nie istnieje ryzyko zagrożenia dostaw wody dla odbiorców.

Apelujemy, by nie wzbudzać atmosfery niepokoju u konsumentów wody, którzy nie są i nie muszą być ekspertami w tej dziedzinie. Mówienie o katastrofie ekologicznej czy możliwości zatrucia wody w kranie jest niepotrzebnym podsycaniem atmosfery zagrożenia.

Wierzymy, że doskonali specjaliści z MPWiK w m. st. Warszawie S.A. poradzą sobie z problemem, ale pozwólmy im działać bez zbędnych emocji i w zaufaniu do ich profesjonalizmu.

Stanowisko Izby do pobrania jako dokument

 

Prezes IGWP

Dorota Jakuta

 

Szanowni Państwo,

W związku z wejściem w życie w dniu 25 maja 2018 r. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” z siedzibą w Bydgoszczy (dalej: „Izba” lub „Administrator”) informuje, że:

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

Materiały zabezpieczone

Materiały dostępne po wpisaniu hasła