Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ

Nowa dyrektywa 2020/2184 – transpozycja do prawa polskiego

Nowa dyrektywa 2020/2184 – transpozycja do prawa polskiego

Szanowni Państwo.

Nowa dyrektywa 2020/2184 w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi została przyjęta pod koniec 2020 roku. Trwają prace nad jej transpozycją do prawa polskiego. Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie pracuje nad propozycją zapisów prawnych.

W dwóch poprzednich ankietach dotyczących dyrektywy pytaliśmy o stan przygotowania przedsiębiorstw do wdrożenia systemów zarządzania ryzykiem. Przygotowaliśmy kolejną po to, aby zorientować się czy wiedza oraz potrzeby związane z wdrażaniem zarządzania ryzykiem uległy zmianie.

Zadajemy także pytania dotyczące badań nowych parametrów, w tym substancji PFAS, które wzbudzają szczególny niepokój. Wszystko po to aby lepiej poznać potrzeby i oczekiwania podmiotów odpowiedzialnych za zaopatrzenie w wodę i dopasować do nich ofertę Izby. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety klikając na link: https://forms.gle/j6u6y7LMujEPPUGDA

Ankieta jest anonimowa, jeśli jednak zgadzają się Państwo na dalszą współpracę uprzejmie prosimy o podanie osoby do kontaktu.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Klarą Ramm: k.ramm@igwp.org.pl tel. +48602690973

Termin wypełnienia ankiety – 15 listopada 2021 roku.

Klara Ramm
Członek Zarządu EurEau i Polski Przedstawiciel w Komisji ds. wody, kierownik projektu NOAH