Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ

Apel o pomoc dla Ukrainy! – aktualne wiadomości

Apel o pomoc dla Ukrainy! – aktualne wiadomości

Szanowni Państwo,

Apeluję do wszystkich Członków Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” – włączmy się w pomoc Ukrainie!

Ostatnie dni przyniosły wiadomości  budzące wpierw niedowierzanie, potem grozę, strach i przerażenie. Rzecz, która nie powinna się wydarzyć, nie w naszym domu – w Europie, nie w XXI wieku, nie po doświadczeniach II wojny światowej, której najstarsi świadkowe jeszcze są wśród nas – stała się faktem. Mamy wojnę, Rosja napadła Ukrainę, zaatakowała autonomiczne, wolne państwo, naszego wschodniego sąsiada.

To nie jest „ich wojna”, to nie wojna Ukraińców – wszyscy Europejczycy powinni  działać razem na rzecz wolności, pokoju i zakończenia działań wojennych. Każdy z nas, komu bliskie są największe osiągnięcia naszej cywilizacji i humanistyczne wartości, kto chce żyć i wychowywać dzieci i wnuki w świecie bez wojny, powinien otworzyć serca na pomoc Ukrainie.

Ta pomoc już płynie z Polski do Ukrainy szeroką falą i ponad wszelkimi podziałami – obserwujemy ją od chwili wybuchu wojny –  angażują się pojedyncze jednostki, wolontariusze, organizacje i fundacje.

Otworzyliśmy specjalne subkonto bankowe, na które możecie Państwo wpłacać dowolne kwoty, które sukcesywnie będziemy przekazywali do polskich i ukraińskich organizacji pomocowych na pomoc humanitarną od naszej branży. To tu najlepiej będą wiedzieli co w aktualnym momencie jest najbardziej potrzebne zarówno tam w Ukrainie, jak i tu dla uchodźców wojennych, którzy znajdują schronienie w naszym kraju.

NR SUBKONTA:

SANTANDER BANK POLSKA S.A.

25 1090 1072 0000 0001 4982 4997

Z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”

Wierzę, że w tych działaniach możemy liczyć na całe nasze środowisko, na wszystkich Członków IGWP. Ufam, że Wodociągowcy nie zawiodą, okażą wielkie serce i solidarność z Ukrainą. Solidarność to dla Polaków słowo szczególne, pokażmy co ona znaczy…

W kolejnym etapie pomocy, zbierać będziemy informacje dotyczące konieczności wsparcia technicznego infrastruktury wodociągowej, która ulega ogromnym zniszczeniom i dewastacji na terenach objętych działaniami wojennymi.

Liczę na  podjęcie przez Was tego Apelu i szczere, ofiarne wsparcie na rzecz mieszkańców Ukrainy.

Z poważaniem,

Krzysztof  Dąbrowski
Prezes IGWP

Прохання про допомогу Україні!

Пані та панове,
Звертаюся до всіх членів Асоціації Водоканалів Польщі – допоможемо Україні!
Ми відкрили спеціальний банківський субрахунок, на який можна сплачувати будь-які суми, які ми будемо послідовно перераховувати польським та українським організаціям на гуманітарну допомогу від нашої галузі. Саме вони найкраще знають, що потрібно в даний момент, як в Україні, так і в Польщі для військових біженців, які знаходять притулок у нашій країні.

NR SUBKONTA: SANTANDER BANK POLSKA S.A. 25 1090 1072 0000 0001 4982 4997 З допискою «Допомога Україні»

Я вірю, що в цій діяльності ми можемо розраховувати на всю нашу спільноту, на всіх членів Асоціації. Вірю, що працівники водоканалів не підведуть, покажуть своє велике серце та солідарність з Україною. Солідарність – це особливе слово для поляків, давайте покажемо, що воно означає…
На наступному етапі допомоги будемо збирати інформацію про необхідність технічної підтримки інфраструктури водопостачання, яка сильно пошкоджена в районах, постраждалих від бойових дій.
Я розраховую на вас, що ви долучитеся до цієї щирої та щедрої акції підтримки народу України.
Щиро Ваш,
Кшиштоф Домбровський
президент Асоціації водоканалів Польщі   • data publikacji: 28.02.2022

WIADOMOŚCI UKRAIŃSKIE

4 marca 2022 roku

Solidarni z Ukrainą

W obliczu kryzysu społeczno-politycznego na obszarze Ukrainy, Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie wyraża solidarność z narodem ukraińskim w godzinie próby. Nie może być przyzwolenia dla pogwałcenia zasad prawa międzynarodowego, w tym integralności terytorialnej. Słowami hymnu Ukrainy stwierdzamy, “Szcze ne wmerła Ukrajiny ni sława, ni wola”. 

Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” od lat inicjuje wszechstronne kontakty branżowe pomiędzy firmami, instytucjami i przedsiębiorstwami ukraińskimi i polskimi.

Dzięki kontaktom i współpracy zarówno z ukraińskimi Wystawcami Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan jak i kooperacji z ukraińskim stowarzyszeniem branżowym Ukrainian Association of Enterprises of Water Supply and Sewerage Services „UKRVODOKANALEKOLOGIA”  popularyzujemy wiedzę branżową i kontakty handlowe, a także dzielimy się doświadczeniami.

Jest nam niezmiernie przykro, że nasi przyjaciele działający w branży wodociągowo – kanalizacyjnej na Ukrainie muszą się mierzyć z sytuacjami zagrażającymi życiu i funkcjonowaniu na terenie własnego kraju. Sytuacja stanu wojennego, narażenie infrastruktury krytycznej może spowodować niepowetowane straty dla branży i zatrzymać jej innowacyjny rozwój.  

Deklarujemy naszą pomoc i wsparcie, bo wierzymy, że razem możemy więcej i że w obliczu kryzys należy jednoczyć się jeszcze bardziej.

  • data publikacji: 25.02.2022

Solidarni z Ukrainą!

Dnia 24 lutego 22 r. ziścił się najczarniejszy scenariusz – Rosja wydała wojnę naszym ukraińskim sąsiadom.

W obliczu napaści na Ukrainę  – na naszych Przyjaciół  – deklarujemy pełne wsparcie, jesteśmy z Wami!

W imieniu Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” składamy obietnicę niesienia pomocy tak humanitarnej, jak i technicznej w uszkodzone struktury infrastruktury wodociągowej.

Ukraino, nie jesteś sama!

Przewodniczący Rady IGWP – Tadeusz Rzepecki                                                              
Prezes IGWP – Krzysztof Dąbrowski

                                                                  

Солідарні з Україною!

24 лютого 2022 р. став реальністю найгірший сценарій – Росія почала війну з нашими українським сусідом.

У зв’язку з ситуацією викликаною атакою України – наших друзів – ми заявляємо про повну підтримку. Ми з Вами!

Від імені Асоціації Водоканалів Польщі обіцяємо надати гуманітарну та технічну допомогу пошкодженим конструкціям інфраструктури водопостачання та водовідведення.

Україно, ти не одна!

Голова Ради Асоціації Водоканалів ПольщіТадеуш Жепецький

Президент Асоціації Водоканалів ПольщіКшиштоф Домбровський

  • data publikacji: 24.02.2022