Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Konferencja online #must have branży wod-kan: „Technologie dla nowoczesnych oczyszczalni ścieków”.

29 listopada 2022

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie z serii #must have branży wod.-kan.: Wodociągowcy Wodociągowcom, które tym razem dedykujemy technologiom wykorzystywanym w nowoczesnych oczyszczalniach ścieków –  zaplanowaliśmy je na 29 listopada. Tego dnia przyjrzymy się przede wszystkim metodom zagospodarowania osadów ściekowych w najmniejszych i średnich przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych, będziemy szukać ekonomicznych rozwiązań dla gospodarowania osadami, ale poruszymy również problematykę usprawniania procesów technologicznych w polskich oczyszczalniach ścieków.

Zaproszenie do objęcia opieką merytoryczną wydarzenia przyjął Maciej Ganowicz, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Wolsztynie i nie jest to przypadek. Otóż już na wiosnę przyszłego roku planujemy organizację konferencji #must have w terenie, a tytułowym „terenem” będą gościnne obiekty PGK w Wolsztynie, gdzie Wodociągowcy będą mieli szansę podczas terenowych warsztatów eksploatatorskich przyjrzeć się pracy konkretnych urządzeń i zobaczyć wykorzystane w Wolsztynie technologie. Zatem – naszą listopadową konferencję potraktujcie Państwo jako preludium do wiosennej konferencji stacjonarnej.

„Technologie dla nowoczesnych oczyszczalni ścieków” to konferencja, jak każda z serii #must have branży wod.-kan.: Wodociągowcy Wodociągowcom, w której gwarantujemy wszystkim zainteresowanym bezpłatny udział.

Polecam ją Państwa uwadze i zapraszam do bezpłatnej rejestracji i uczestnictwa. Do zobaczenia!

 

Krzysztof Dąbrowski

Prezes IGWP

Zapisy: FORMULARZ REJESTRACYJNY

Agenda:

9:30 – 9:40 Otwarcie konferencji, Krzysztof Dąbrowski, prezes IGWP

9:40 – 9:50 Słowo wstępu, Maciej Ganowicz, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Wolsztynie, opiekun merytoryczny konferencji

9:50 – 10:00 Co w programie?, Anna Lembicz, red. naczelna kwartalnika „Wodociągi Polskie”, prowadząca konferencję

10:00 – 10:20 Gospodarka osadami ściekowymi w Pniewach, Romana A. Kozub, prezes Zarządu, Pniewskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.

10:20 – 10:35 Efektywne odwadnianie osadów ściekowych na prasach ślimakowych IEA, Katarzyna Trojanowska Eurotech

10:35 – 10:55 Monitoring, automatyka i sterowania – usprawnienie procesów technologicznych w ZWiK Sława Sp. z o.o.,  Jacek Mazur, dyrektor ds. technicznych Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławie

10:55 – 11: 10 Monitoring i sterowanie obiektów wod.-kan. w jednej aplikacji z dostępem przez www. Innowacyjny system renowacji zbiorników obiektów wod.-kan., dr inż. Tomasz Pawlak, Dyrektor działu antykorozji i renowacji; mgr inż. Arkadiusz Tymiński, Dyrektor Pion Automatyki; Hydro Partner Sp. z o.o.

 

11:10- 11:30 Przerwa

 

11:30 – 11:50 Zastosowanie mieszadeł z rurą centralną, do mieszania osadu w zamkniętych komorach fermentacyjnych na oczyszczalni ścieków w Kościanie, Jacek Grajewski, Kierownik Oczyszczalni Ścieków, Wodociągi  Kościańskie  Sp. z o.o.

11: 50 – 12:05 Mieszadła osadu z rurą centralną Hermann Träxler do komór WKF – najwyższa produkcja biogazu i wieloletnia bezawaryjna eksploatacja, Magdalena Somla, kierownik sprzedaży regionu południe H2O.

12:05 – 12:25 Gospodarka obiegu zamkniętego, wytwarzanie energii elektrycznej i polepszacza gleby – doświadczenia MPWiK Sp. z o.o. w Kołobrzegu, Paweł Hryciów, prezes Zarządu, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja” Sp. z o.o. w Kołobrzegu

12:25 – 12:40  Zaawansowane technologie w linii przeróbki osadów ściekowych SEEN, Agnieszka Nieścier,  z-ca Dyrektora Działu Sprzedaży SEEN Technologie Sp. z o.o.

12:40 – 13:30 Debata

13:30 – 14:00 Słowo podsumowania, Maciej Ganowicz, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Wolsztynie, opiekun merytoryczny konferencji

 

 

Partnerzy konferencji

 

 

   Patronat medialny

 LOGO kwartalnik

 Zgłoszenia online
FORMULARZ REJESTRACYJNY

Koordynator konferencji
Anna Lembicz, tel. 517 013 730
email: a.lembicz@igwp.org.pl

Wymagania sprzętowe
W celu prawidłowego i pełnego korzystania ze szkolenia należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne ze standardowym oprogramowaniem, głośnikami oraz dostępem do internetu.

 

 

Wydarzenie mineło

Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ