Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ
Ładowanie Wydarzenia

IX Konferencja WODA.ŚCIEKI.OSADY – Zakopane

13 października 2022 - 14 października 2022

Szanowni Państwo,

W imieniu Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, serdecznie zapraszam Państwa do udziału w kolejnej edycji Konferencji „Woda. Ścieki. Osady.”, która odbędzie się w dniach 13-14 października 2022 r. w Zakopanem.

Nasza konferencja to jedno ze sztandarowych wydarzeń w bogatej palecie szkoleń, webinarów i konferencji, jakie oferuje IGWP. Branża wodociągowo-kanalizacyjna doskonale orientuje się, że spośród wszystkich wydarzeń konferencyjnych proponowanych przez IGWP, to właśnie „Woda. Ścieki. Osady” ma wymiar wysoce specjalistyczny, dedykowany dla osób, które w przedsiębiorstwach wod-kan odpowiadają za pion techniczny, wybór nowoczesnych technologii i innowacyjnych urządzeń. Podczas tegorocznego spotkania przyświecać nam będą dwa główne tematy:

Inteligentne sieci wodociągowe

Pierwszego dnia konferencji, zaproszeni eksperci odpowiedzą na pytanie jak zbudować inteligentną sieć wodociągową. Zaczniemy od początku, czyli od rury i armatury, pokażemy jak uzbroić sieć w nowoczesne rozwiązania i jak nimi sterować osiągając system sprawny, skuteczny i niezawodny. Sprawdzone w praktyce rozwiązania zaprezentują wieloletni praktycy. Pokażą jak sterować siecią, bilansować i wzmacniać jej odporność na zagrożenia.

Energia jest w ściekach

Drugi dzień poświęcimy energii w gospodarce ściekowo-osadowej. Praktycy zaprezentują rozwiązania, które umożliwią właściwe przesyłanie ścieków, oczyszczanie i wykorzystanie do produkcji energii. Podzielą się pomysłami dotyczącymi produkcji ciepła i energii elektrycznej z biogazu, prowadzenia przeróbki osadu w małych oczyszczalniach ścieków.

Mam nadzieję, że będziemy mogli spotkać się osobiście w Zakopanem podczas IX edycji konferencji „Woda. Ścieki. Osady.”.

 

Krzysztof Dąbrowski

Prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie

 

Strona wydarzenia: https://wso.igwp.org.pl/