Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Kontrole prowadzone przez organy samorządowe w przedsiębiorstwach wod-kan

26 kwietnia 2022

Termin
26 kwietnia 2022 r., godz. 10.00 – 11.30

Program

Zapraszamy na webinarium Kontrole prowadzone przez organy samorządowe w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych. Webinarium jest nawiązaniem do wcześniejszego spotkania poświęconego kontrolom w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych prowadzonym przez organy Inspekcji Ochrony Środowiska i organy Wód Polskich. Do uczestnictwa w webinarium zapraszamy zarówno osoby uczestniczące we wcześniejszym spotkaniu, jak i osoby, które nie brały w nim udziału.

  • Przygotowania do kontroli – najważniejsze wnioski praktyczne
  • Specyfika kontroli wykonywanej przez organy samorządowe
  • Zakres kontroli
  • Uprawnienia podmiotów kontrolowanych
  • Uprawnienia podmiotów kontrolujących
  • Dalsze uprawnienia pokontrolne
  • Różnice na tle kontroli prowadzonych przez organy Inspekcji Ochrony Środowiska i organy Wód Polskich – porównanie różnych rodzajów kontroli

Prowadzący

Prawnicy Zespołu Prawa Ochrony Środowiska kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, którzy na co dzień zajmują się doradztwem prawno-środowiskowym na rzecz podmiotów prywatnych i publicznych, w tym przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. Jednym z obszarów ich doradztwa jest wsparcie przedsiębiorstw przy kontrolach organów ochrony środowiska.

r.pr. Daniel Chojnacki jest ekspertem z zakresu polskiego, unijnego i międzynarodowego prawa ochrony środowiska, w tym prawa odpadowego.  Jest doradcą w kwestiach prawno-środowiskowych przy wielu projektach infrastrukturalnych, transakcjach M&A oraz postępowaniach due diligence. Ma bogate doświadczenie w zakresie ocen oddziaływania inwestycji na środowisko, prawno-środowiskowych  wymagań eksploatacji instalacji oraz w reprezentowaniu klientów przed organami administracji i sądami administracyjnymi.

Tymon Grabarczyk pracuje w zespole prawa ochrony środowiska, doradzając. Jego doświadczenie obejmuje doradztwo z zakresu ocen oddziaływania inwestycji na środowisko, badania prawne spółek pod kątem spełnienia wymogów prawno-środowiskowych, doradztwo przy postępowaniach due diligence, jak również doradztwo legislacyjne.

Kontakt z organizatorem

Iwona Włodarek tel. 52 376 89 28, 517 013 732
email: zgloszenia@igwp.org.pl

Nadsyłanie zgłoszeń online na adres

www.zgloszenia.igwp.org.pl
do 26.04.2022, godz. 9.30

Cena

(obejmuje: udział w szkoleniu online, materiały szkoleniowe oraz kontakt z prowadzącym na żywo)

250 zł netto od osoby – członkowie IGWP
300 zł netto od osoby – pozostali uczestnicy

Płatność – na podstawie faktury wystawionej w ciągu 7 dni od daty zakończenia wydarzenia.

Wymagania sprzętowe

W celu prawidłowego i pełnego korzystania ze szkolenia należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne z głośnikami oraz dostępem do internetu.

Wydarzenie mineło