Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

#must have branży wod-kan: Wodociągowcy Wodociągowcom: Technologie dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw wod-kan

11 maja 2022
#must have branży wod-kan: Wodociągowcy Wodociągowcom: Technologie dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw wod-kan

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę popularnej wśród Wodociągowców konferencji z serii #must have branży wod-kan: Wodociągowcy Wodociągowcom, która tym razem odbędzie się w formule hybrydowej. Po raz pierwszy w historii tego cyklu zapraszamy Państwa do udziału w konferencji nie tylko w trybie online, ale również do spotkania w tradycyjnej formule.

Zapraszamy przede wszystkim do spotkania „na żywo”, chętnie spotkamy się z Państwem podczas tegorocznych, tak wyczekiwanych, Targów WOD-KAN w Bydgoszczy!

Podobnie jak cały cykl konferencji technicznych pod nazwą „#must have branży wod-kan: Wodociągowcy Wodociągowcom”, który realizowany jest pod patronatem kwartalnika „Wodociągi Polskie”, również udział w spotkaniu „na żywo” jest nieodpłatny.

Miło mi zatem poinformować, że już 11 maja 2022 r., a więc drugiego dnia Targów WOD-KAN,  odbędzie się ta konferencja techniczna, tym razem poświęcona zagadnieniu pt.: „Technologie dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw wod-kan”.

Do tej pory spotykaliśmy się z Państwem aż siedmiokrotnie, za każdym razem dotykając innego zagadnienia i biorąc pod lupę ważny dla funkcjonowania przedsiębiorstw wod-kan temat.  Poruszaliśmy zagadnienia zw. ze stratami wody, bezpieczeństwem dostaw wody, kwestię zarządzania siecią wod-kan, dbania o sieć kanalizacyjną, pojawił się temat gospodarki osadowej, a także temat szeroko rozumianej samowystarczalności energetycznej naszej branży.

Każde z tych wydarzeń spotkało się z Państwa ogromnym zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem, każde cieszyło się sporą popularnością w branży (poszczególne konferencje z tej serii gromadziły ok. 300 – 500 uczestników).

Założeniem konferencji jest pozyskiwanie wiedzy w oparciu o doświadczenia różnych przedsiębiorstw wod-kan, bowiem cały cykl przygotowywany jest w oparciu o ideę dialogu. Tradycyjnie w konferencji wystąpią cztery przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne, które przedstawią konkretny problem, a do każdej z tych prelekcji słowo uzupełnienia dodadzą Partnerzy konferencji – firmy, które proponują nań gotową receptę.

 

Serdecznie zapraszam do udziału w tej konferencji.

 

Jakub Kucharski,

Komisarz Targów WOD-KAN

Udział w konferencji jest bezpłatny.  Konferencja jest wydarzeniem towarzyszącym Targom WOD-KAN 2022 dlatego istnieje konieczność rejestracji osób uczestniczących w konferencji jako osoby zwiedzające targi.

Zapisy: https://targi-wod-kan.pl/zwiedzajacy/

Zapisy  online: FORMULARZ REJESTRACYJNY

 

13:00 – 13:10 Otwarcie konferencji, Anna Lembicz, redaktor naczelna kwartalnika „Wodociągi Polskie”

13:10 – 13:30 Projekt poprawy funkcjonowania systemu wodno-kanalizacyjnego zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Tomasz Augustyn, Prezes Zarządu PWiK Oborniki, Michał Bogacz, Kierownik Jednostki Realizującej Projekt, PWiK Oborniki

13: 30 – 13: 45 Rozbudowa systemu monitoringu oraz połączenie z systemem nadrzędnym GIS sieci wodno-kanalizacyjnej jako jedno z zadań realizowanych w ramach projektu,  Wojciech Gębski, Project Manager Unisoft

13:45 – 14:05 Infrastruktura wodociągowo-kanalizacyjna a skutki zmian klimatycznych, Kazimierz Kudlik, kierownik Działu Badań i Rozwoju, Sądecki Wodociągi Sp. z o.o.

14: 05 – 14:20 Jak zagwarantować bezpieczeństwo kolektorów przesyłowych w ekstremalnych warunkach pracy? Edyta Zalewska, Dyrektor ds. sprzedaży Uponor Infra Sp. z o.o.

14:20 – 14:40 Deamonifikacja jako element szerszej strategii energetycznej oczyszczalni ścieków w Słupsku. Wprowadzenie do strategii energetycznej przedsiębiorstwa wraz z analizą efektywności oczyszczania wód osadowych w oczyszczalni ścieków w Słupsku, Andrzej Wójtowicz, Prezes Zarządu „Wodociągi Słupsk” Sp. z o.o.

14:40 – 14:55 Optymalizacja procesowa oczyszczania ścieków a efektywność energetyczna, Jacek Stanisz, technolog WaWaTech – WasteWater TECHnology Sp. z o.o.

14:55 – 15:05 Cyfryzacja dla każdego, Jadwiga Szermach, Prezes Gospodarka Komunalna w Błażowej Sp. z o.o.

15:05 – 15: 15 SmartFlow jako inteligentny system do zarządzania dystrybucją wody w sieci wodociągowej, Grzegorz Karlik, MPWiK S.A. we Wrocławiu

15:15 – 15: 30 Oszczędności płyną z danych, Łukasz Gruszczyk, SmartFlow

15:30 –  16: 00 Pytania do Prelegentów, podsumowanie i zakończenie konferencji

Wydarzenie mineło

Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ