Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ
Ładowanie Wydarzenia

Wyjazd techniczny do Niemiec: 25-29 września 2023 r.

25 września 2023 - 29 września 2023

Szanowni Państwo,
W dniach 25-29 września br. Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” organizuje

Wyjazd techniczny do Niemiec

Podczas wyjazdu zwiedzimy Augsburger Wassermanagement-System: sieć zabytkowych kanałów, składającą się m.in. z wież ciśnień, przepompowni, rzeźni schładzanej wodą, trzech monumentalnych fontann oraz elektrowni wodnej, która obecnie dostarcza energię do miasta Augsburga. Ten pionierski system gospodarowania wodą, którego historia sięga XV w., wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Oprócz powyższego odwiedzimy także oczyszczalnię ścieków Großlappen w Monachium oraz spotkamy się z przedstawicielami DWA – niemieckiego odpowiednika Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”. Odwiedzimy też Fabrykę Haba-Beton Johann Bartlechner w Garching an der Alz.

Będąc w Bawarii nie można pominąć najważniejszych atrakcji tego największego kraju związkowego Niemiec. Zwiedzimy Monachium, bajkowy zamek Neuschwanstein oraz znane uzdrowisko Garmisch-Partenkirchen, gdzie od 1953 co roku odbywają się zawody skoków narciarskich w ramach Turnieju Czterech Skoczni na Große Olympiaschanze. Wjedziemy na na Zugspitzplatt – jedyny niemiecki lodowiec i dalej na Zugspitze – najwyższy górski szczyt w Niemczech, a także przespacerujemy się przez imponujący wąwóz Partnach.

Koniec września to także czas, w którym corocznie od 1810 r. odbywa się największy i najsłynniejszy na świeci festiwal piwa – Oktoberfest. Weźmiemy w nim udział, aby zanurzając się w klimat bawarskiego folkloru, zasmakować miejscowych przysmaków – kiełbas, precli i co najważniejsze piwa.

Wracając przez Austrię odwiedzimy Salzburg, a tam udamy się do muzeum wody i hydrotechniki WasserSpiegel, gdzie w zabytkowym rezerwuarze wody na górze Mönchsberg zobaczą Państwo połączenie nowoczesnej techniki z dawnymi sposobami zaopatrywania salzburczyków w wodę.

Świadczenia

  • Przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, TV
  • Zakwaterowanie w hotelu / pensjonacie o standardzie *** (do dyspozycji pokoje 2-osobowe lub 1-osobowe z łazienkami)
  • Śniadania w formie bufetu, lunche i kolacje
  • Obiad w namiocie piwnym podczas Oktoberfest. (przekładowe menu: krem ziemniaczany, pieczona golonka w sosie własnym z kiszoną kapustą, bawarski krem z sosem, 1l piwa)
  • Opłaty przewodnickie, opłaty klimatyczne, system tour guide oraz rezerwacje i bilety wstępu: Augsburger Wassermanagement-System, Zamek Neuschwanstein, Wąwóz Partnach, Kolejka górska na Zugspitze oraz WasserSpiegel Musseum Salzburg
  • Opieka pilota-przewodnika
  • Ubezpieczenie PZU Wojażer KL 40 000zł, NNW 10 000 zł
  • Składka na TFG i TFP

Niemcy 2023 program

Koszt
dla członków IGWP
miejsce w pokoju dwuosobowym: 6590 zł netto, dopłata do pokoju jednoosobowego to 720 zł

dla pozostałych uczestników
miejsce w pokoju dwuosobowym: 7290 zł netto, dopłata do pokoju jednoosobowego to 720 zł

Informacji udziela
Iwona Włodarek, tel. 517 013 732. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Program może ulec zmianom.