28-29.09.2022 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się konferencja Stormwater Poland 2022. Zapraszamy!

28-29.09.2022 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się konferencja Stormwater Poland 2022. Zapraszamy!

Szanowni Państwo,

w dniach 28-29.09.2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się konferencja Stormwater Poland. Hasłem przewodnim tegorocznej, szóstej już edycji wydarzenia jest „Czas na deszczówkę”.

Zachęcamy wszystkich przedstawicieli z branży wodociągowej do wzięcia udziału w tej, największej w Europie Środkowo-Wschodniej, konferencji dotyczącej wód opadowych.

Infrastruktura deszczowa to aktualnie bardzo istotny temat. Wśród licznych prelegentów nie zabraknie ekspertów w tej dziedzinie. Dr Tadeusz Rzepecki, reprezentujący Tarnowskie Wodociągi, wygłosi prelekcję zatytułowaną „Wody opadowe i roztopowe w kanalizacji ogólnospławnej miasta Tarnowa – badania modelowe i ich zastosowanie w planowaniu przyszłych inwestycji kanalizacyjnych w mieście”. W swoim wystąpieniu, p. Marcin Glixelli z Wodociągów Miasta Krakowa, powołując się na przykłady zrealizowane przez WMK S.A. w Krakowie, przybliży słuchaczom problematykę redukcji zrzutów przez przelewy burzowe. A Cezary Klimczuk z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. szczegółowo opowie o projekcie budowy i przebudowy głównych kolektorów deszczowych na terenie miasta Mrągowo. Gościem będzie także prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, p. Krzysztof Dąbrowski, który otworzy konferencję i uroczyście powita uczestników.

Te oraz wiele innych inspirujących prelekcji przedstawionych zostanie w ramach 4 zróżnicowanych tematycznie sesjach:

Sesja 1: Wykonane na Śląsku (Made in Silesia)

Sesja 2: Deszczówka nie musi być ściekiem

Sesja 3: Inteligentna infrastruktura deszczowa

Sesja 4: Utrzymanie systemów odwodnienia i retencji

Udział w Konferencji Stormwater Poland to dwa dni inspirujących wykładów i dyskusji.

Możliwość wymiany doświadczeń w międzynarodowym środowisku ekspertów.

Zachęcamy bardzo serdecznie pracowników i przedstawicieli branży wodociągowej do udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.

Program konferencji: https://stormwaterpoland.com/program-konferencji/dzien-1/#program

Rejestracja: https://stormwaterpoland2022.konfeo.com/pl/groups

W dniu poprzedzającym rozpoczęcie konferencji Stormwater Poland, 27.09.2022 r., również w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym, odbędzie się WaterFolder Day – czyli gratka dla projektantów z branży wód opadowych. Po raz pierwszy eksperci w dziedzinie pomiarów, modelowania hydrodynamicznego i projektowania zgromadzą się w jednym miejscu by debatować nad najnowocześniejszymi i innowacyjnymi rozwiązaniami.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia: https://day.waterfolder.com/

Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ