30 Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego

30 Spartakiada Pracowników Wodociągów  i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego

Ponad 20 dyscyplin sportowych, 1 500 zawodników oraz setki uczestników spotkają się ponownie na Spartakiadzie 2022. To wydarzenie, jest sportowym świętem branży wodociągowo-kanalizacyjnej, kontynuowanej od 30 lat. Jej początki sięgają 1997 r. , kiedy brygadzista Tadeusz Jakubowski, związany z Lubelskim MPWiK, zapragnął zintegrować naszą branżę podczas ogólnopolskich zawodów pracowników wodociągów i kanalizacji. W tym roku po raz kolejny będziemy kontynuować tę tradycję. Decyzją Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” – Spartakiadę 2022 zorganizuje Terlan Sp. z o.o.

Dlaczego warto pojawić się na Spartakiadzie 2022?

W dniach 26-28 sierpnia 2022, wszystkie reprezentacje spotkają się na terenach zielonych wokół Jeziora Malta w Poznaniu na 30-tej jubileuszowej edycji Spartakiady. Sama ceremonia otwarcia będzie wzorowana na protokole olimpijskim z prezentacją drużyn, hymnem, flagą, przysięgami zawodników i sędziów. W 21 konkurencjach zgromadzonych przez komitet organizacyjny znajdą się sporty indywidualne oraz drużynowe. Nie zabraknie dyscyplin, bez których nikt nie wyobraża sobie Spartakiady czyli: piłka nożna, siatkówka, czy streetball, ale również tych najbardziej widowiskowych jak: bieg na dystansie 5,4 km, czy królowej dyscyplin – przeciągania liny. Pojawią się typowe konkurencje dla miejsca rozgrywania większości wodnych rywalizacji poznańskiej Malty czyli kajakarstwo, łodzie smocze, SUP.

Co nowego pojawi się na Spartakiadzie 2022?

W nowych zaproponowanych konkurencjach, pojawiła się gra miejska, gra komputerowa (Counter Strike) oraz ścianka wspinaczkowa.  Po raz pierwszy zagramy w scrabble, czy pojeździmy stacjonarnymi rowerami, ale po to by wyprodukować jak najwięcej prądu. A po sportowych wysiłkach będzie wiele okazji do wykazania się umiejętnościami tanecznymi na parkiecie podczas dwóch wieczorów integracyjnych. Wszystkie dyscypliny wraz z regulaminami rozgrywania zawodów opisane zostały na stronie https://www.spartakiada2022.pl/#konkurencje.

Spartakiada 2022 dostarczy uczestnikom wiele rozrywek. W programie przewidujemy uroczyste otwarcie Spartakiady, gdzie wszyscy uczestnicy spotkają się na imprezie integracyjnej. W rywalizacji sportowej zmierzy się około 1500 zawodniczek i zawodników, nie zabraknie wśród nich VIP-ów, dla których przygotowaliśmy specjalną konkurencję oraz fascynujący program pobytu. Na liście startowej mamy kilkudziesięcioosobowe reprezentacje firm z dużych miast, ale także, kilkuosobowe z mniejszych miejscowości, w tym kilka startujących po raz pierwszy w Spartakiadzie 2022. Przy suto zastawionych stołach i muzyce będziemy mieć okazję do rozmów i świętowania wspólnie spędzonych chwil.

Spartakiada to jednak nie tylko rywalizacja, to okazja do wspólnego spędzania czasu. Zawirowania ostatnich dwóch lat, które zmusiły nas do przekładania wydarzenia o kolejne dwa lata. Dziś czujemy, że chęć ponownego spotkania jest większa niż kiedykolwiek. Przyjmujemy zatem na siebie te wielkie wyzwanie i deklarujemy, że wszyscy nasi goście wyjadą z Poznania z wielką satysfakcją, nawet, jeśli nie uda się zdobyć pucharów!

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do udziału

Łukasz Rybacki

Prezes Zarządu Terlan Sp. z o.o.

Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ