Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rzeszowie w sprawie legionelli.

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rzeszowie w sprawie legionelli.

Sanepid wstępnie potwierdza: warunki w instalacjach wewnętrznych budynków sprzyjały legionelli.

Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie podał Polskiej Agencji Prasowej wstępne wyniki dochodzenia epidemiologicznego w sprawie zakażeń bakterią legionelli w Rzeszowie w sierpniu br. Wynika z nich, że bakteria legionelli mogła zasiedlić wewnętrzne instalacje budynków. Wyniki badań Sanepidu wstępnie potwierdzają tezę, której bronił od początku postępowania rzeszowski MPWiK, że w miejskich wodociągach legionelli nie ma.  

Adam Sidor, szef podkarpackiego Sanepidu poinformował PAP: „Można wstępnie określić, że prawdopodobnym potencjalnym źródłem zakażenia choroby legionistów mogły być instalacje wewnętrzne budynków mieszkalnych i mieszkań z ciepłą wodą. Analiza przeprowadzonych wywiadów wykazała duże zróżnicowanie wśród osób, które zachorowały. To były osoby aktywne zawodowo, ale także emeryci i renciści, osoby bezrobotne, a część osób nie opuszczała miejsca zamieszkania”.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo pod linkiem: Sanepid wstępnie potwierdza: warunki w instalacjach wewnętrznych budynków sprzyjały legionelli – MPWiK Sp. z o.o.

Ewelina Michałek-Ogrodowicz
Specjalistka ds. prawnych

Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ