WAŻNY KOMUNIKAT IZBY GOSPODARCZEJ „WODOCIĄGI POLSKIE”

WAŻNY KOMUNIKAT IZBY GOSPODARCZEJ „WODOCIĄGI POLSKIE”

Szanowni Państwo, Członkowie Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”,

od tygodnia uwaga całego świata skupiona jest na Ukrainie. Już siódmy dzień duże i małe ukraińskie miasta płoną w ogniu, a cały świat jednoczy się i wspiera cierpiących obywateli. Dla nas, Polaków, Naród Ukraiński jest nie tylko bliskim sąsiadem, ale przede wszystkim dobrym przyjacielem.

Od lat mieszkamy obok siebie, pracujemy i przyjaźnimy się. Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” od lat współpracuje z ukraińskim branżowym stowarzyszeniem, wspiera je w drodze reform i technicznej modernizacji ukraińskich wodociągów, które są obecnie niszczone bombami z rosyjskich samolotów.

W środowisku wodociągowym dobrze znaną jest polsko-ukraińska firma EKOTON PRODEKO-EŁK, członek Izby, produkująca urządzenia do oczyszczania ścieków. Dziś ponad 100 pracowników ukraińskiego zakładu przedsiębiorstwa wraz z właścicielem Piotrem Trunovym przebywają w Charkowie i od tygodnia szukają schronienia przed bombardowaniem na stacjach metra i w piwnicach. Miasto to od kilku dni najbardziej cierpi z powodu ostrzałów wojsk rosyjskiego agresora.

Dziś cały świat jednoczy się po stronie państwa, które jeszcze nie tak dawno było na tyle mało znane na arenie międzynarodowej, że w oddalonych zakątkach świata często uważano go za rosyjską prowincję.

Nawet Polska Agencja Inwestycji i Handlu dopuściła się takiej pomyłki na swojej stronie internetowej, wymieniając polsko-ukraińską firmę Ekoton Prodeko- Ełk, inwestorem której jest obywatel Ukrainy P.Trunov, jako firmę z rosyjskimi inwestycjami. Dzięki informacji umieszczonej w Business Insider Polska ta pomyłka została zdementowana, a PAIH skasował nieprawdziwe informacje oraz umieścił sprostowanie na swoich stronach internetowych.

Jest to bardzo przykra sytuacja, gdyż przedsiębiorstwo walczy o przetrwanie swoich pracowników w najbardziej dotkniętym wojną ukraińskim mieście. Nieprawdziwe informacje narażają ich na utratę reputacji.

Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” raz jeszcze stanowczo dementuje nieprawdziwe informacje podane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu dotyczącą firmy EKOTON PRODEKO-EŁK, członka Izby.

Krzysztof Dąbrowski

Prezes Izby Gospodarczej “Wodociągi Polskie”

Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ