Ładowanie Wydarzenia

Infrastruktura krytyczna/obiekt podlegający obowiązkowej ochronie – kategorie obiektów wod-kan i obowiązki kierowników jednostek

26 lipca 2024

Obiekt wod-kan w świetle obowiązującego prawa może być równocześnie infrastrukturą krytyczną (IK), obiektem podlegającym obowiązkowej ochronie, obiektem podlegającym szczególnej ochronie, a przedsiębiorstwo jednocześnie może mieć też status dostarczyciela tzw. usługi kluczowej. Z każdym z tych pojęć wiążą się konkretne obowiązki, a w niektórych przypadkach sankcje za niewywiązywanie się z nich. Ponadto, obecne realia – wojna za wschodnią granicą i tzw. działania hybrydowe wymuszają szczególne zainteresowanie problematyką bezpieczeństwa np. z zakresu tzw. wrogiego rozpoznania.

Program:

 1. Infrastruktura krytyczna w ustawodawstwie
 2. Narodowy Plan Ochrony Infrastruktury Krytycznej i załączniki
 3. Standardy służące zapewnieniu sprawnego funkcjonowania infrastruktury krytycznej – po co są i jak je wykorzystywać?
 4. Obowiązki operatora IK – Plan Ochrony IK dla wod-kan
 5. Co zmieni unijna dyrektywa o odporności podmiotów krytycznych (CER)?
 6. Ustawa o ochronie osób i mienia i co z niej wynika dla przedsiębiorstwa wod-kan?
 7. Plan ochrony fizycznej dla przedsiębiorstwa wod-kan
 8. Plan ochrony obszarów, obiektów i urządzeń podlegających obowiązkowej ochronie w zakresie zagrożeń o charakterze terrorystycznym tzw. załącznik AT w przypadku przedsiębiorstwa wod-kan
 9. Stopnie alarmowe (ALFA, BRAVO, CHARLIE, DELTA) i obowiązki przedsiębiorstwa wod-kan
 10. Przedsiębiorstwo wod-kan wobec tzw. zagrożeń hybrydowych
 11. Wrogie rozpoznanie obiektu wod-kan w teorii i praktyce

Prowadząca

dr Karolina Wojtasik

dr Karolina Wojtasik – specjalista ds. bezpieczeństwa, biegły sądowy, nauczyciel akademicki. Zajmuje się szeroko pojętym bezpieczeństwem IK, zwłaszcza w kontekście zagrożeń bezpieczeństwa fizycznego i osobowego, od lat związana z branżą wod-kan. Absolwentka kursu UE Protection Security Advisor (DG Home), obecnie zatrudniona w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa. Autorka trzech książek i wielu publikacji związanych z terroryzmem, bezpieczeństwem obiektów (zwłaszcza w kontekście implementacji załącznika AT) oraz infrastrukturą krytyczną. Twórca popularnonaukowego kanału na YouTube ANATOMIA ZAMACHU, redaktor portalu Projekt IK, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa Narodowego (PTBN).

 

Cena obejmuje: udział w szkoleniu online, materiały szkoleniowe oraz kontakt z prowadzącym na żywo. Płatność – na podstawie faktury wystawionej w ciągu 7 dni od daty zakończenia wydarzenia, wysłanej pocztą tradycyjną.
W celu prawidłowego i pełnego korzystania ze szkolenia należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne z głośnikami oraz dostępem do internetu.


Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ