Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Podatki w branży wod-kan. Aktualne zagadnienia.

11 maja 2023

PROGRAM

1.VAT w branży wod-kan (w tym zmiany od 1.07.2023)

Zmiany w ustawie o VAT od 1.07.2023 wprowadzane ustawą „SLIM VAT3” w zakresie dotyczącym branży wod-kan. Przegląd aktualnych indywidualnych interpretacji indywidualnych dotyczących branży wod-kan. Przegląd aktualnych wiążących informacji stawkowych (WIS), dotyczących stawki podatku VAT dla wybranych usług świadczonych przez przedsiębiorstwa wod-kan – w jakich przypadkach przedsiębiorstwo jest uprawnione do stosowania stawki VAT 8%. Przygotowanie do obowiązkowego fakturowania poprzez KSeF. 

2. CIT- w branży wod-kan

Wybrane aktualne interpretacje i wyroki dotyczące m. in. nast. zagadnień: nieodpłatna służebności przesyłu – czy wykazywać przychód; obciążenie za nieodpłatny pobór wody – kiedy przychód podatkowy; skutki podatkowe umorzenia pożyczki z WFOŚiGW; warunki skorzystania z „ulgi na sponsoring”; rozliczanie inwestycji – wydatki zaliczane do wartości początkowej środka trwałego i wydatki zaliczane jednorazowo do KUP; skutki podatkowe otrzymania środka trwałego nieodpłatnie; dopłaty do grup taryfowych.

3. PIT w branży wod-kan.

Wybrane aktualne interpretacje i wyroki dotyczące m. in. świadczeń na rzecz pracowników, członków rady nadzorczej i innych osób fizycznych. Wybrane zagadnienia związane ze składaniem PIT-2 w wersji obowiązującej od 1.01.2023.

4. Odpowiedzi na pytania uczestników dotyczące aktualnych zagadnień podatkowych

Odpowiedzi na pytania uczestników, także dotyczące zagadnień podatkowych innych niż wymienione w punktach poprzednich.

Prowadzący

Passowicz PiotrPiotr Passowicz – doradca podatkowy, prawnik.

Wieloletnie doświadczenie zdobył pracując w renomowanych firmach zajmujących się doradztwem podatkowym i prawnym, m.in. w Spółce Doradztwa Podatkowego „Ernst & Young” Sp. z o.o. (zespół German Desk). Obecnie zajmuje się kompleksowym doradztwem podatkowym dla klientów korporacyjnych z Polski i zagranicy. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Rzetelny wykładowca, współpracownik renomowanych firm szkoleniowych. Prowadził wiele szkoleń na temat prawa podatkowego w Polsce i zagranicą. Autor publikacji w prasie fachowej.

Kontakt z organizatorem
Iwona Włodarek tel. 52 376 89 28, 517 013 732
email: zgloszenia@igwp.org.pl

Nadsyłanie zgłoszeń online przez stronę
www.zgloszenia.igwp.org.pl
do 11.05.2023, godz. 9.30

Cena
(obejmuje: udział w szkoleniu online, kontakt z prowadzącym na żywo za pomocą dostępnego chatu, materiały szkoleniowe)

400 zł netto od osoby – członkowie IGWP
450 zł netto od osoby – pozostali uczestnicy

Wymagania sprzętowe
W celu prawidłowego i pełnego korzystania ze szkolenia należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne ze standardowym oprogramowaniem oraz dostępem do internetu.

Wydarzenie mineło