Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Zmiany w podatkach od 1.07.2022 – zagadnienia istotne dla branży wod–kan, aktualne interpretacje

6 lipca 2022

Termin
6 lipca 2022 r., godz. 10.00 – 13.00

Cel

Celem szkolenia jest:

  1. omówienie zmian w podatkach od 1.07.2022 (poprawki do „Polskiego Ładu”) w zakresie istotnym dla przedsiębiorstw wod-kan,
  2. omówienie pozostałych aktualnych zagadnień związanych z rozliczaniem podatków przez przedsiębiorstwa wod-kan wynikających z najnowszych interpretacji organów podatkowych,
  3. udzielenie odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia zadane na czacie, dotyczące zagadnień będących przedmiotem szkolenia oraz innych aktualnych zagadnień podatkowych.

Szkolenie adresowane jest do osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe przedsiębiorstw wod-kan, w tym w szczególności do pracowników działów finansowo-księgowych. Program szkolenia został opracowany w oparciu o bogate doświadczenie wykładowcy, który od lat prowadzi szkolenia podatkowe dla branży wod-kan.

Program

1.Zmiany od 1.07.2022 („poprawki do Polskiego Ładu”)

Zmiany obowiązujące (w większości) od 1.07.2022, m. in. w zakresie: zmiana skali podatkowej poprzez obniżenie stawki PDOF z 17 % do 12 %, zmiana wysokości kwoty pomniejszającej zaliczkę na podatek (dotychczas 425 zł) i ustalanie jej indywidualne w zależności od treści PIT-2 oraz innych oświadczeń złożonych przez pracownika, likwidacji „ulgi dla klasy średniej” oraz obowiązku porównywania wysokości zaliczek wg przepisów z 2021 i 2022, rozszerzenia zakresu informacji objętych oświadczeniem PIT-2, składania PIT-2 u więcej niż jednego płatnika, składania PIT-2 przez osoby niebędące pracownikami (np. zleceniobiorcy), zakresy odpowiedzialności płatnika w przypadku podania przez pracownika lub inna osobę nieprawdziwych informacji w PIT-2, ulgi dla samotnych rodziców i zasad uwzględniania tej ulgi przy obliczaniu wysokości zaliczek na PDOF, ulgi dla rodzin wielodzietnych („ulga 4+”), zmiany w zakresie zwolnienia z podatku świadczeń dokonywanych na rzecz byłych pracowników po przejściu na emeryturę, obowiązek informacyjny nakładany na pracodawcę w odniesieniu do nowych pracowników, zmiana terminu wprowadzenia obowiązku składania JPK_KR, zmiany dotyczące składek zdrowotnych, pozostałe zmiany.

2. Wybrane zagadnienia związane z rozliczaniem podatków przez przedsiębiorstwa wod-kan wynikające z aktualnych interpretacji i orzecznictwa

Wybrane aktualne interpretacje, WIS i wyroki dotyczące m. in. zakresu stosowania stawki VAT 8 %, dofinansowania podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez pracowników, sponsoringu (z uwzględnieniem przepisów wprowadzających od. 1.01.2022 r. „ulgę na sponsoring”) i darowizn.

3. Odpowiedzi na pytania uczestników dotyczące aktualnych zagadnień podatkowych

Odpowiedzi na pytania uczestników, także dotyczące zagadnień podatkowych innych niż wymienione w punktach poprzednich.

Prowadzący

Passowicz PiotrPiotr Passowicz – doradca podatkowy, prawnik.

Wieloletnie doświadczenie zdobył pracując w renomowanych firmach zajmujących się doradztwem podatkowym i prawnym, m.in. w Spółce Doradztwa Podatkowego „Ernst & Young” Sp. z o.o. (zespół German Desk). Obecnie zajmuje się kompleksowym doradztwem podatkowym dla klientów korporacyjnych z Polski i zagranicy. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Rzetelny wykładowca, współpracownik renomowanych firm szkoleniowych. Prowadził wiele szkoleń na temat prawa podatkowego w Polsce i zagranicą. Autor publikacji w prasie fachowej.

Kontakt z organizatorem
Iwona Włodarek tel. 52 376 89 28, 517 013 732
email: zgloszenia@igwp.org.pl

Nadsyłanie zgłoszeń online na stronie
www.zgloszenia.igwp.org.pl
do 06.07.2022, godz. 9.30

Cena
(obejmuje: udział w szkoleniu online, kontakt z prowadzącym na żywo za pomocą dostępnego chatu, materiały szkoleniowe)

300 zł netto od osoby – członkowie IGWP
350 zł netto od osoby – pozostali uczestnicy

Wymagania sprzętowe
W celu prawidłowego i pełnego korzystania ze szkolenia należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne ze standardowym oprogramowaniem oraz dostępem do internetu.

Wydarzenie mineło