Apel o pomoc dla Ukrainy!

Apel o pomoc dla Ukrainy!

Szanowni Państwo,

Apeluję do wszystkich Członków Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” – włączmy się w pomoc Ukrainie!

Ostatnie dni przyniosły wiadomości  budzące wpierw niedowierzanie, potem grozę, strach i przerażenie. Rzecz, która nie powinna się wydarzyć, nie w naszym domu – w Europie, nie w XXI wieku, nie po doświadczeniach II wojny światowej, której najstarsi świadkowe jeszcze są wśród nas – stała się faktem. Mamy wojnę, Rosja napadła Ukrainę, zaatakowała autonomiczne, wolne państwo, naszego wschodniego sąsiada.

To nie jest „ich wojna”, to nie wojna Ukraińców – wszyscy Europejczycy powinni  działać razem na rzecz wolności, pokoju i zakończenia działań wojennych. Każdy z nas, komu bliskie są największe osiągnięcia naszej cywilizacji i humanistyczne wartości, kto chce żyć i wychowywać dzieci i wnuki w świecie bez wojny, powinien otworzyć serca na pomoc Ukrainie.

Ta pomoc już płynie z Polski do Ukrainy szeroką falą i ponad wszelkimi podziałami – obserwujemy ją od chwili wybuchu wojny –  angażują się pojedyncze jednostki, wolontariusze, organizacje i fundacje.

Otworzyliśmy specjalne subkonto bankowe, na które możecie Państwo wpłacać dowolne kwoty, które sukcesywnie będziemy przekazywali do polskich i ukraińskich organizacji pomocowych na pomoc humanitarną od naszej branży. To tu najlepiej będą wiedzieli co w aktualnym momencie jest najbardziej potrzebne zarówno tam w Ukrainie, jak i tu dla uchodźców wojennych, którzy znajdują schronienie w naszym kraju.

NR SUBKONTA:

SANTANDER BANK POLSKA S.A.

25 1090 1072 0000 0001 4982 4997

Z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”

Wierzę, że w tych działaniach możemy liczyć na całe nasze środowisko, na wszystkich Członków IGWP. Ufam, że Wodociągowcy nie zawiodą, okażą wielkie serce i solidarność z Ukrainą. Solidarność to dla Polaków słowo szczególne, pokażmy co ona znaczy…

W kolejnym etapie pomocy, zbierać będziemy informacje dotyczące konieczności wsparcia technicznego infrastruktury wodociągowej, która ulega ogromnym zniszczeniom i dewastacji na terenach objętych działaniami wojennymi.

Liczę na  podjęcie przez Was tego Apelu i szczere, ofiarne wsparcie na rzecz mieszkańców Ukrainy.

Z poważaniem,

Krzysztof  Dąbrowski
Prezes IGWP

Прохання про допомогу Україні!

Пані та панове,
Звертаюся до всіх членів Асоціації Водоканалів Польщі – допоможемо Україні!
Ми відкрили спеціальний банківський субрахунок, на який можна сплачувати будь-які суми, які ми будемо послідовно перераховувати польським та українським організаціям на гуманітарну допомогу від нашої галузі. Саме вони найкраще знають, що потрібно в даний момент, як в Україні, так і в Польщі для військових біженців, які знаходять притулок у нашій країні.

NR SUBKONTA: SANTANDER BANK POLSKA S.A. 25 1090 1072 0000 0001 4982 4997 З допискою «Допомога Україні»

Я вірю, що в цій діяльності ми можемо розраховувати на всю нашу спільноту, на всіх членів Асоціації. Вірю, що працівники водоканалів не підведуть, покажуть своє велике серце та солідарність з Україною. Солідарність – це особливе слово для поляків, давайте покажемо, що воно означає…
На наступному етапі допомоги будемо збирати інформацію про необхідність технічної підтримки інфраструктури водопостачання, яка сильно пошкоджена в районах, постраждалих від бойових дій.
Я розраховую на вас, що ви долучитеся до цієї щирої та щедрої акції підтримки народу України.
Щиро Ваш,
Кшиштоф Домбровський
президент Асоціації водоканалів Польщі 

Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ