Przegląd prasy 25 listopada 2021

Przegląd prasy 25 listopada 2021

W dzisiejszej prasie. Przedstawiamy najważniejsze informacje dnia dostępne w prasie ogólnopolskiej.


„Gazeta Wyborcza”

 1. Waldemar Kraska o nowych danych epidemicznych: “Dochodzimy do szczytu”. Najwyższa liczba zakażeń w IV fali.
  „Jak poinformował w rozmowie z Interią wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, liczba zakażeń w środę 24 listopada będzie najwyższym wynikiem podczas czwartej fali pandemii koronawirusa. Dodał również, że pozytywnych wyników testów jest więcej niż przed tygodniem. Wówczas liczba zakażeń osiągnęła 24 tysiące”.
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,27837827,koronawirus-wiceminister-zdrowia-o-danych-epidemicznych-dzisiaj.html
 2. ONZ planuje budowę zielonego miasta na wodzie. Ma wytrzymać najsilniejsze huragany.
  „UN-Habitat wraz z firmą OCEANIX wybudują u wybrzeża Korei Południowej pierwsze pływające miasto. Ma być to odpowiedź na zmiany klimatyczne. Miasto przyszłości będzie neutralne dla środowiska, a przy tym odporne na złe warunki pogodowe”.
  https://next.gazeta.pl/next/7,172392,27841200,onz-planuje-budowe-zielonego-miasta-na-wodzie-ma-wytrzymac.html
 3. Umowa zlecenie a emerytura. Czy taka umowa wlicza się do stażu pracy?
  „Umowa zlecenie jest umową cywilnoprawną i nie podlega przepisom Kodeksu pracy, lecz taka umowa również może wliczać się do stażu pracy. Należy jednak pamiętać o spełnieniu odpowiednich warunków”.
  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27839695,umowa-zlecenie-a-emerytura-czy-taka-umowa-wlicza-sie-do-stazu.html

„Dziennik Gazeta Prawna”

 1. Czwarta fala nadal jest w rozpędzie. “Śmierć znów przyśpieszyła”
  „Od połowy listopada do początku marca 2022 r. z powodu COVID-19 umrze dodatkowo 31 tys. osób – wynika z najnowszej analizy opublikowanej na stronie Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji”.
  https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/8299859,smierc-koronawirus-covid-19-epidemia.html
 2. Kościński: Tarcza antyinflacyjna może być ogłoszona nawet jutro.
  „Tarcza antyinflacyjna będzie ogłoszona w tym tygodniu, a spodziewam się, że nawet i jutro – powiedział w środę w Sejmie minister finansów Tadeusz Kościński. Dodał, że rozwiązania, które mają pomóc najbiedniejszym w społeczeństwie, będą obowiązywać przez pewien okres”.
  https://forsal.pl/gospodarka/inflacja/artykuly/8299806,koscinski-tarcza-antyinflacyjna-moze-byc-ogloszona-nawet-jutro.html
 3. Szef NBP: Dalsze osłabienie złotego nie byłoby spójne z fundamentami gospodarki.
  „Dalsze osłabienie złotego nie byłoby spójne z fundamentami gospodarki i prowadzoną przez NBP polityką pieniężną – napisał w odpowiedzi na pytania Interii, szef NBP Adam Glapiński”.
  https://forsal.pl/gospodarka/pkb/artykuly/8299473,szef-nbp-dalsze-oslabienie-zlotego-niespojne-z-fundamentami-gospodarki.html
 4. Polski rynek pracy nie docenia kompetencji dojrzałego pracownika.
  „Pracodawcy nadal nie nauczyli się cenić zalet starszych pracowników. Panuje stereotyp, że starszy pracownik idzie, a młodzi biegną, więc stawiamy na tych młodych – powiedziała PAP przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów dr Elżbieta Ostrowska”.
  https://forsal.pl/praca/kariera/artykuly/8299669,polski-rynek-pracy-nie-docenia-kompetencji-dojrzalego-pracownika.html
Formularz zamówienia prenumeraty