Przegląd prasy 29 listopada 2021

Przegląd prasy 29 listopada 2021

W dzisiejszej prasie. Przedstawiamy najważniejsze informacje dnia dostępne w prasie ogólnopolskiej.

„Gazeta Wyborcza”

 1. Zwolnienie Lekarskie 2022. Jakie zmiany czekają nas od przyszłego roku? L4 będzie krótsze
  „Od 2022 roku czeka nas kilka zmian dotyczących zasiłku chorobowego. W przyszłym roku m.in. zostanie skrócony okres pobierania świadczenia oraz wysokość zasiłku za pobyt w szpitalu”.
  Zwolnienie Lekarskie 2022. Jakie zmiany czekają nas od przyszłego roku? L4 będzie krótsze | Biznes na Next.Gazeta.pl
 2. Wynagrodzenie zasadnicze 2021. Ile wynosi i jak się zmieni?
  „Wynagrodzenie zasadnicze 2021 – czym jest, ile wynosi i jak ma się do płacy minimalnej, z którą tak często jest mylone? Jak zmieni się w 2022 roku? Oto garść porad, dotyczących najważniejszego i obowiązkowego składnika zapłaty za pracę”.
  Wynagrodzenie zasadnicze 2021 – co to jest? Ile wynosi i jak się zmieni? | Biznes na Next.Gazeta.pl
 3. Podwyżka dla dwóch milionów Polaków pod znakiem zapytania.
  „W 2022 roku najniższe wynagrodzenie w Polsce wyniesie 3 010 zł brutto, czyli o 210 zł (7,5 proc.) więcej w porównaniu do 2021 roku. Natomiast minimalna stawka godzinowa wyniesie 19 zł 70 groszy, co oznacza wzrost o 1 zł 30 groszy. Wzrost o 7,5 proc. może być jednak mało odczuwalny, jeśli spełnią się czarne prognozy o nawet dwucyfrowej infacji na początku 2022 roku”.
  Podwyżka dla dwóch milionów Polaków pod znakiem zapytania. Sprzed nosa może ją sprzątnąć inflacja | Biznes na Next.Gazeta.pl

„Dziennik.pl”

 1. Inflacja zjada korzyści
  „Z powodu wysokiego wzrostu cen podatkowy Polski Ład coraz bardziej zaczyna przypominać kolejny komponent tarczy antyinflacyjnej niż dopalacz dla osób o niższych dochodach, jakim miał być”.
  Inflacja zjada korzyści z Polskiego Ładu – Dziennik.pl
 2. Nowy wariant Omikron. Zbierze się specjalny sztab kryzysowy
  „Nowa odmiana koronawirusa zmusiła władze na Starym Kontynencie do błyskawicznego działania. Zakaźnicy, w tym część członków Rady Medycznej, apelują do rządzących o natychmiastową reakcję. Dzisiaj w tej sprawie zbierze się specjalny sztab kryzysowy”.
  Nowy wariant Omikron. Zbierze się specjalny sztab kryzysowy – Dziennik.pl
 3. Woś: A jeśli inflacja nie ustąpi?
  „Nie tak dawno pisałem o coraz bardziej popularnej, przynajmniej w zachodniej ekonomii, tezie, że banki centralne winny dopuścić wyższą inflację. Nie oznacza to jednak, że wszyscy ekonomiści są tego zdania”.
  Woś: A jeśli inflacja nie ustąpi [OPINIA] – Forsal.pl
 4. Prezes EBC opowiada się za cierpliwością w polityce pieniężnej
  „Przemówienia decydentów EBC, Christine Lagarde i Jensa Weidmanna, podczas Frankfurt European Banking Congress uwidoczniły różne punkty widzenia dotyczące możliwych reakcji banku centralnego strefy euro na podwyższony poziom inflacji”.
  https://forsal.pl/gospodarka/artykuly/8300266,cierpliwosc-w-polityce-monetarnej-ebc.html