Wodociągi Miasta Krakowa na podium

Wodociągi Miasta Krakowa na podium

Już po raz Czwarty magazyn „Forbes” i firma analityczno-badawcza Statista we wspólnym badaniu wyłoniły firmy, które zdaniem pracowników i ekspertów najbardziej zasłużyły na tytuł Poland’s Best Employers 2024 (Najlepsi Pracodawcy w Polsce w 2024 roku).

Wodociągi Miasta Krakowa znalazły się na 3 miejscu w kategorii Energetyka i usługi komunalne.

Wyboru dokonano na podstawie ankiet wypełnionych anonimowo przez pracowników dużych firm. Uczestnicy mogli oceniać w rankingu swojego pracodawcę, ale także inne firmy z sektora, w którym pracują.

Jak czytamy w artykule w ankietach przodowały firmy, które z zarządzania ludźmi w atmosferze kryzysu płynnie przeszły do działania na rynku, na którym rosną w siłę technologie.

Do badania każda z firm zgłaszała się dobrowolnie, tak też było w przypadku Wodociągów Miasta Krakowa co wymagało odwagi, gdyż nie każde przedsiębiorstwo bez wahania poddaje się anonimowej ocenie swoich pracowników.

Tytuł ten jest szczególnie ważny w roku, kiedy to branża wodociągowo-kanalizacyjna zmagała się z kryzysem związanym z trudnościami w ustalaniu taryf.

Maksymalna liczba punktów, jaką mogła uzyskać firma w procesie badania, wynosiła 100. Wodociągi Miasta Krakowa zdobyły bardzo dobry wynik 70,13 punktów, który pozwolił nam uplasować się na wysokiej trzeciej pozycji w tak ważnym rankingu! Warto podkreślić, że w kategorii Energetyka i usługi komunalne zaleźliśmy się jako przedsiębiorstwo lokalne, wśród dużych firm o zasięgu ogólnopolskim, takich jak ENEA S.A., PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., czy Tauron Polska Energia S.A.

Gratulujemy zaszczytnego tytułu i życzymy dalszych sukcesów Wodociągom Miasta Krakowa.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem w Magazynie Forbs:

  1. Artykuł przedstawiający metodologię przyznawania tytułu: https://www.forbes.pl/najlepsi-pracodawcy/2024/o-rankingu
  2. Ranking “Najlepsi Pracodawcy 2024”: https://www.forbes.pl/najlepsi-pracodawcy/2024

Solidarni z Ukrainą CZYTAJ WIĘCEJ