Dyrektywa 91/271/EWG w sprawie oczyszczania ścieków komunalnych została uchwalona 28 lat temu. Zarówno ówczesny stan wiedzy jak i problemy środowiskowe, gospodarcze czy społeczne znacząco różniły się od stanu dzisiejszego. Komisja Europejska przystępując do ewaluacji Dyrektywy zwróciła uwagę na konieczność oceny jej aktualności i adekwatności. Dla branży wodnokanalizacyjnej jest to jeden z najistotniejszych aktów europejskich, na którym oparto większość wymagań krajowych skutkujących ogromnym zakresem działań inwestycyjnych, a w konsekwencji dynamicznym rozwojem całego sektora.

Celem seminarium jest przedstawienie obowiązujących regulacji i efektów ich wdrażania zarówno na poziomie krajowym jak i europejskim. Omówione zostaną różnice w przepisach, trudności interpretacyjne i kierunki zmian proponowane przez instytucje europejskie, a także wstępne oczekiwania wskazywane przez przedstawicieli polskich przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych.

W ramach warsztatów pragniemy zaangażować Państwa w dyskusję dotyczącą dotychczasowych doświadczeń we wdrażaniu obowiązujących przepisów. Będzie to próba sprecyzowania oczekiwań przedsiębiorstw wobec przyszłych przepisów na poziomie europejskim i krajowym. Mamy nadzieję stworzyć ramy spójnego, uporządkowanego stanowiska specjalistów z branży umożliwiającego czytelne komunikowanie naszych celów i oczekiwań.

Prelegenci, w tym członkowie Zespołu IGWP ds. ścieków:

  • Bartosz Łuszczek, Ekspert Izby w Komisji ds. ścieków Eureau, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie
  • Andrzej Wójtowicz, Prezes Zarządu, Wodociągi Słupsk Sp. z o.o.
  • Dariusz Latawiec, Prezes Zarządu, Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu Sp. z o.o.
  • Mirosława Dominowska, Główny Specjalista ds. technologii Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie Jędrzej Bujny, SMM Legal

Termin i miejsce organizacji:

  • 10.06 – 11.06.2019,  Hotel Golden Tulip ul. Towarowa 2 Warszawa (termin zgłoszeń 05.06.2019 r.)

Koszt uczestnictwa:

  • 1 000,00 PLN (+23% VAT)

Nocleg w pokoju 1-osobowym ze śniadaniem w Hotelu Golden Tulip****, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, kolację, lunch.

Płatność – na podstawie faktury wystawionej w ciągu 7 dni od daty zakończenia kursu.

Miejsce nadsyłania zgłoszeń i kontakt z organizatorem:

Anna Lutowska, tel. 52 376 89 24, 517 013 750, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , fax 52 376 89 20

Potwierdzeniem uczestnictwa jest wiadomość zawierająca szczegóły wydarzenia, przesłana przez organizatora na adres EMAIL DO POTWIERDZEŃ (podany w formularzu zgłoszeniowym) najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem.

Serdecznie zapraszam do udziału.

 

Formularz zgłoszeniowy

Agenda

 

 

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

Materiały zabezpieczone

Materiały dostępne po wpisaniu hasła