Dyrektywa 91/271/EWG w sprawie oczyszczania ścieków komunalnych została uchwalona 28 lat temu. Zarówno ówczesny stan wiedzy jak i problemy środowiskowe, gospodarcze czy społeczne znacząco różniły się od stanu dzisiejszego. Komisja Europejska przystępując do ewaluacji Dyrektywy zwróciła uwagę na konieczność oceny jej aktualności i adekwatności. Dla branży wodnokanalizacyjnej jest to jeden z najistotniejszych aktów europejskich, na którym oparto większość wymagań krajowych skutkujących ogromnym zakresem działań inwestycyjnych, a w konsekwencji dynamicznym rozwojem całego sektora.

Celem seminarium jest przedstawienie obowiązujących regulacji i efektów ich wdrażania zarówno na poziomie krajowym jak i europejskim. Omówione zostaną różnice w przepisach, trudności interpretacyjne i kierunki zmian proponowane przez instytucje europejskie, a także wstępne oczekiwania wskazywane przez przedstawicieli polskich przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych.

W ramach warsztatów pragniemy zaangażować Państwa w dyskusję dotyczącą dotychczasowych doświadczeń we wdrażaniu obowiązujących przepisów. Będzie to próba sprecyzowania oczekiwań przedsiębiorstw wobec przyszłych przepisów na poziomie europejskim i krajowym. Mamy nadzieję stworzyć ramy spójnego, uporządkowanego stanowiska specjalistów z branży umożliwiającego czytelne komunikowanie naszych celów i oczekiwań.

Prelegenci, w tym członkowie Zespołu IGWP ds. ścieków:

  • Bartosz Łuszczek, Ekspert Izby w Komisji ds. ścieków Eureau, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie
  • Andrzej Wójtowicz, Prezes Zarządu, Wodociągi Słupsk Sp. z o.o.
  • Dariusz Latawiec, Prezes Zarządu, Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu Sp. z o.o.
  • Mirosława Dominowska, Główny Specjalista ds. technologii Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie Jędrzej Bujny, SMM Legal

Termin i miejsce organizacji:

  • 10.06 – 11.06.2019,  Hotel Golden Tulip ul. Towarowa 2 Warszawa (termin zgłoszeń 05.06.2019 r.)

Koszt uczestnictwa:

  • 1 000,00 PLN (+23% VAT)

Nocleg w pokoju 1-osobowym ze śniadaniem w Hotelu Golden Tulip****, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, kolację, lunch.

Płatność – na podstawie faktury wystawionej w ciągu 7 dni od daty zakończenia kursu.

Miejsce nadsyłania zgłoszeń i kontakt z organizatorem:

Anna Lutowska, tel. 52 376 89 24, 517 013 750, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , fax 52 376 89 20

Potwierdzeniem uczestnictwa jest wiadomość zawierająca szczegóły wydarzenia, przesłana przez organizatora na adres EMAIL DO POTWIERDZEŃ (podany w formularzu zgłoszeniowym) najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem.

Serdecznie zapraszam do udziału.

 

Formularz zgłoszeniowy

Agenda

 

 

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

Materiały zabezpieczone

Materiały dostępne po wpisaniu hasła

Newsletter IGWP

Rozwiń aby zapisać się do newslettera

Zapisz się do newslettera IGWP i bądź na bieżąco z informacjami i naszą ofertą.

Poniżej proszę wybrać listy newslettera oraz wpisać e-mail na który będą wysyłane informacje.