Aplikacje przyśpieszające usuwanie awarii, setki metrów papierowych map zamkniętych
w tabletach - to tylko część nowoczesnych narzędzi, które MPWiK wykorzystuje w codziennej służbie dla mieszkańców Wrocławia. Spółka właśnie została doceniona przez ekspertów
w prestiżowym konkursie organizowanym przez magazyn „Computerworld”. O statuetkę
w kategorii „Użyteczność publiczna” walczyło jeszcze 17 innych firm z całego kraju.

Wrocławskie MPWiK, które na co dzień ma pod opieką ponad 3,5 tysiąca kilometrów sieci,
od wielu lat stawia na cyfryzację procesów biznesowych. Nowe rozwiązania technologiczne
są wykorzystywane, przede wszystkim, w pracy brygad terenowych i analizowaniu danych.
Efekty? Codziennie pracownikom spółki udaje się zrealizować o 20 % więcej zleceń. Zmniejszyło się również zużycie papieru. I najważniejsze - zarządzanie procesami jest znacznie łatwiejsze i szybsze.

Nagrodzone w konkursie narzędzia pomagają nam optymalizować nasz czas pracy. Dzięki temu możemy realizować jeden z głównych celów MPWiK, czyli jak najszybsze usuwanie awarii – wyjaśnia Anna Sudnik członek zespołu zarządzającego MPWiK we Wrocławiu.

Jury w uzasadnieniu konkursowym zwróciło również uwagę, na fakt, że w MPWiK do pracy wykorzystuje się również narzędzia chmurowe, czyli wirtualne dyski.

Jako spółka stale dążymy do utrzymania możliwie najniższych cen wśród dużych miast.
Bez wprowadzania innowacyjnych technologii i narzędzi informatycznych to zadanie byłoby jeszcze trudniejsze. Dzięki tym rozwiązaniom nie tylko jesteśmy bliżej celu, ale też wyznaczamy trendy w branży. Nasze działania zostały wyróżnione już 3 –krotnie, czego efektem jest zdobycie tytułu Lidera Informatyki XX-lecia – podkreśla Zdzisław Olejczyk prezes zarządu MPWiK we Wrocławiu.

MPWiK walcząc o tytuł Lidera Informatyki XX-lecia w kategorii „Użyteczność publiczna” pokonała m. in. takie firmy i instytucje jak Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych, Energa czy Szkoła Główna Handlowa.

Dodajmy, że dynamiczny rozwój narzędzi IT we wrocławskim MPWiK służy doskonaleniu procesów wewnętrznych, a w efekcie - usług świadczonych mieszkańcom, co jest jednym z najważniejszych celów strategii firmy. Sukcesy MPWiK w tej dziedzinie są możliwe dzięki wprowadzaniu i stosowaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych, jak: system ERP (Nagroda Lider Informatyki 2010), system GIS, mobilne zarządzanie brygadami - system klasy Field Force Management, także systemy raportowania zarządczego klasy Data Discovery.

Na podstawie materiałów MPWiK Wrocław

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

Materiały zabezpieczone

Materiały dostępne po wpisaniu hasła

Newsletter IGWP

Rozwiń aby zapisać się do newslettera

Zapisz się do newslettera IGWP i bądź na bieżąco z informacjami i naszą ofertą.

Poniżej proszę wybrać listy newslettera oraz wpisać e-mail na który będą wysyłane informacje.