W dniu 22 września 2016 roku Prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”  Dorota Jakuta wzięła udział w Konferencji realizowanej w ramach konsultacji społecznych projektu „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” – obszar Energia i Środowisko. Konferencja odbyła się w Warszawie w gmach Ministerstwa Rozwoju.

Założenia Strategii przedstawiali: Pan Witold Słowik – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pan Krzysztof Tchórzewski - Minister Energii, Pan Prof. dr hab. Jan Szyszko – Minister Środowiska, Pan Zbigniew Babalski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Dr inż. Katarzyna Tokarczyk-Dorociak – Ekovert. Do dyskusji zaproszono szerokie grono panelistów między innymi: Pana Piotra Naimskiego – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pana Andrzeja Piotrowskiego – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Energii, Pana Macieja Bando – Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Pana Pawła Sałka – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Klimatycznej oraz Dr inż. Konrada Tomaszewskiego – Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Podczas konferencji omawiane były zwłaszcza: uwarunkowania rozwoju energetyki w Polsce w perspektywie do 2030 r, polityka Państwa w zarządzaniu zasobami środowiska przyrodniczego, potrzeby rozwojowe obszarów wiejskich w zakresie energii i środowiska.

Przedstawiono też wstępną ocenę oddziaływania projektu Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju na środowisko przeprowadzoną przez Ekovert – firmę konsultingowej w zakresie oddziaływań środowiskowych.

Szanowni Państwo, Członkowie Izby

Przypominamy o możliwości zgłaszania swoich uwag i opinii zwłaszcza w tematyce odnoszącej się do naszej branży. Im więcej przedsiębiorstw odpowie na nasz apel tym trafniejsza będzie wspólna diagnoza.
W artykule znajdziecie Państwo: Strategię w formacie pdf oraz prezentację przygotowaną przez Ministerstwo Rozwoju.


1. pdfStrategia_na_rzecz_odpowiedzialnego_rozwoju.pdf5.08 MB
2. pdfPlan_na_rzecz_Odpowiedzialnego_Rozwoju_prezentacja.pdf7.31 MB

ROSIMY O PRZESYŁANIE UWAG NA ADRES MAILOWY Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w terminie do 2.X.2016 r.

Specjalisa ds. Marketingu - Natalia Przepierska