Rusza kampania Spółki Sądeckie Wodociągi i Klubu Aktywnych Mam. Wspólna akcja prowadzona jest na rzecz ochrony środowiska naturalnego i uświadamiania społeczności lokalnych w zakresie znaczenia czystej wody w życiu każdego człowieka.


– Nie ma piękniejszego obrazu niż zdrowe dziecko. A na to zdrowie wpływa wiele czynników. Przede wszystkim czyste środowisko i bezcenna dla każdego z nas woda – przekonuje Anna Rzepka z Klubu Aktywnych Mam z Nowego Sącza. – Chronić to, co najpiękniejsze musimy sami, ale podczas współpracy ze Spółką Sądeckie Wodociągi uświadomiłam sobie, że czyste rzeki, czysta woda ma znaczący wpływ na nasze życie. A inwestycje wodno-kanalizacyjne dziś kojarzą mi się nie tylko z ochroną środowiska, ale przede wszystkim z naszym zdrowym funkcjonowaniem w zgodzie z naturą.

– Współpraca z Klubem Aktywnych Mam ma podkreślić bardzo ważny aspekt naszej działalności – społeczną odpowiedzialność biznesu, o którym często się zapomina – mówi Janusz Adamek, prezes zarządu Spółki Sądeckie Wodociągi. – To oznacza właśnie działania na rzecz społeczności lokalnych i ochrony środowiska. Współpraca z naszym tegorocznym Partnerem ma wzmocnić poczucie bezpieczeństwa wśród Klientów i jednocześnie podkreślić naszą odpowiedzialność za produkt i usługi, którymi są czysta woda oraz nieuciążliwe dla środowiska odprowadzanie ścieków.

Trzy zaawansowane technologicznie stacje uzdatniania wody oraz jedna z największych oczyszczalni ścieków w Małopolsce stoją na straży ochrony środowiska naturalnego w regionie. Dzięki obiektom Spółki Sądeckie Wodociągi mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie pijąc wodę bezpośrednio z kranu. Jednocześnie chronią środowisko naturalne, bo przyłączając się do sieci kanalizacyjnej mają pewność, że produkowane przez nich ścieki trafią bezpośrednio do oczyszczalni, gdzie przerabiane są między innymi na energię elektryczną i ciepło.

– Powoli znikają z pamięci sceny i zapachy związane z wypuszczaniem nieczystości z przydomowych zbiorników do rzek i potoków. Niestety zdarza się nadal, że nieczystości te trafiają poprzez grunt do prywatnych, przydomowych studni sąsiada – zaznacza Janusz Adamek.

– Trzeba jasno powiedzieć, że to jak dziś postępujemy ze środowiskiem, ma kluczowy wpływ na życie naszych dzieci – zaznacza Anna Rzepka. – I powinniśmy o tym pamiętać szczególnie, jeśli lubimy wypoczywać na łonie natury.

Warto wiedzieć:
Spółka Sądeckie Wodociągi na bieżąco monitoruje parametry wody dostarczanej Klientom. Komunikaty o jakości wody Sadeckich Wodociągów są cyklicznie publikowane na stronie internetowej przedsiębiorstwa oraz na Facebooku. Spółka jest także stale kontrolowana przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie. Wyniki tych badań potwierdzają wysoką jakość wody dostarczanej Klientom. Dodatkowo w corocznych zestawieniach prowadzonych przez WSSE (Stan sanitarny województwa małopolskiego) Sądeckie Wodociągi są przedsiębiorstwem trzymającym wysoki poziom usług i najwyższe standardy jakości wody. W stosunku do przedsiębiorstwa nie toczyło się żadne postępowanie administracyjne o takim charakterze. Tylko w 2016 r. było ich w Małopolsce 234. „W ramach jednego postępowania administracyjnego zdarzały się przekroczenia dotyczące więcej niż jednego parametru (zanieczyszczenie więcej niż jednym czynnikiem)” 1.

Anna Lembicz, gł. specjalista ds. marketingu i PR IGWP

 

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Bezpłatne webinarium: Wybrane zagadnienia techniczne i normalizacyjne nowoczesnych rozwiązań sieci wodociągowych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych +

    Bezpłatne webinarium: Wybrane zagadnienia techniczne i normalizacyjne nowoczesnych rozwiązań sieci wodociągowych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych Zapraszamy na bezpłatne webinarium dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej, organizowane przez Stowarzyszenie Czytaj więcej
  • Zagadnienia okołotaryfowe, czyli nie tylko kalkulacja niezbędnych przychodów: 1 lipca 2021 +

    Zagadnienia okołotaryfowe, czyli nie tylko kalkulacja niezbędnych przychodów: 1 lipca 2021 Termin webinarium 1 lipca 2021 r., godz. 10.00 - 15.00 Tematyka Czytaj więcej
  • 1