Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska zwróciło się do Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” o udział w konsultacjach, w związku z toczącymi się na poziomie Unii Europejskiej pracami nad oceną wpływu dotyczącą zmiany załączników IV i V do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady 2019/1021 z dnia 20 czerwca 2019 r. dotyczącego trwałych zanieczyszczeń organicznych.

Ministerstwo wskazuje, że zidentyfikowany został szereg obszarów, na które może znacząco wpłynąć planowana zmiana ww. rozporządzenia, w szczególności w kontekście zagospodarowania określonych rodzajów odpadów.

W związku z powyższym w załączeniu znajduje się opracowany przez KE dokument pt. “Preliminarydiscussion points – POP Waste Impact Assessment” (Punkty wstępne dyskusji – ocena skutków oddziaływania odpadów TZO) zawierający szereg pytań, odnoszących się do poszczególnych strumieni odpadów (oraz produktów z których te odpady zostały wytworzone), z uprzejmą prośbą o przekazanie wszelkich posiadanych informacji w tym zakresie (stosownie do prowadzonej działalności).

Przekazane informacje posłużą ocenie wpływu planowanych zmian na sektor gospodarki odpadami, w tym na zastosowanie ewentualnych wyłączeń w stosownych przypadkach.

Załączniki:

Dokument pt. Preliminary discussion points – POP Waste Impact Assessment 

Robocze tłumaczenie dokumentu na język polski.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z ww. projektem oraz przedłożenie ewentualnych uwag i odpowiedzi na pytania w terminie do 7 kwietnia br. godz. 10:00, drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Z uwagi na krótki czas na opracowanie dokumentu przez IGWP, jeżeli jest to możliwe, prosimy o przekazanie odpowiedzi w języku angielskim i polskim.

adw. Paweł Sikorski
Ekspert Izby

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Bezpłatne webinarium: Systemy automatyki zarządzające pracą urządzeń elektrycznych i napędowych w systemach wod-kan +

    Bezpłatne webinarium: Systemy automatyki zarządzające pracą urządzeń elektrycznych i napędowych w systemach wod-kan Zapraszamy na bezpłatne webinarium dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej, organizowane przez EATON Czytaj więcej
  • Klasa metrologiczna wodomierza i jej wpływ na pomiary zużycia wody: 20 maja 2021 +

    Klasa metrologiczna wodomierza i jej wpływ na pomiary zużycia wody: 20 maja 2021 Szanowni PaństwoUczestnikowi webinarium przysługuje 15% zniżki na zakup monografii "Gospodarka Czytaj więcej
  • 1