Aby zapewnić dostawy czystej i zdrowej do spożycia wody, odbiór i oczyszczanie ścieków, codziennie do pracy ruszają tysiące pracowników firm wodociągowych.

Jesteśmy wdzięczni i DZIĘKUJEMY 

Woda to największy sprzymierzeniec w walce z koronawirusem, bo to właśnie mydło i ciepła woda zabijają wirusa. Higiena to jedna z głównych metod walki z SARS-CoV-2. W tym trudnym czasie tak ważne jest zabezpieczenie stałych dostaw wody  i odprowadzania ścieków, co, na bieżąco, zapewniają przedsiębiorstwa wodociągowo - kanalizacyjne w całej Polsce.

A na pierwszej linii frontu są pracownicy tychże firm. Dlatego tak istotne jest dbanie o ich bezpieczeństwo. Często, pracownicy wodociągów, wykonują swoją pracę z narażeniem na kontakt z koronawirusem.

W całej Polsce przedsiębiorstwa wodociągowo – kanalizacyjne wprowadziły maksymalne środki ostrożności: środki ochrony indywidualnej, jednorazowe maseczki i rękawiczki, środki dezynfekujące, dla pracowników mających kontakt ze ściekami, kombinezony. W trosce o zdrowie pracowników zmieniono również systemy pracy.

Kolejny numer kwartalnika "Wodociągi Polskie" poświęcony będzie pracy przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych w dobie pandemii. Pokażemy m.in. doświadczenia wodociągowców z Poznania, Nowego Sącza, Rypina, Łomży, Jaworzna. Już dziś zapraszamy do lektury!

 

 

Natalia Przepierska - Specjalista ds. Marketingu i PR 

 

Wyszukiwanie

Nasze szkolenia

  • Klasa metrologiczna wodomierza i jej wpływ na pomiary zużycia wody: 20 maja 2021 +

    Klasa metrologiczna wodomierza i jej wpływ na pomiary zużycia wody: 20 maja 2021 Szanowni PaństwoUczestnikowi webinarium przysługuje 15% zniżki na zakup monografii "Gospodarka Czytaj więcej
  • Wszystko o legalizacji i ekspertyzie wodomierzy: 10 czerwca 2021 +

    Wszystko o legalizacji i ekspertyzie wodomierzy: 10 czerwca 2021 Szanowni PaństwoUczestnikowi webinarium przysługuje 15% zniżki na zakup monografii "Gospodarka Czytaj więcej
  • 1